Karatisti Globusa u Ivanić Gradu i Somboru

U subotu u Ivanić Gradu u sportskoj dvorani Žeravinec održan je 28. tradicionalni međunarodni kup Mladosti u karateu. Na turniru je nastupilo 582 natjecatelja iz 55 klubova.

Na turniru su nastupili i karatisti Globusa iz Čakovca koji su u vrlo jakoj konkurenciji osvojili 10 medalja (5 zlatnih, 3 srebrne i 2 brončane medalja) i time osvojili 3. mjesto u ukupnom poretku što je odličan rezultat pošto je dio ženske ekipe nastupao na natjecanju u Somboru (Srbija), a dio natjecatelja preskočio natjecanje zbog bolesti. Također natjecatelji u borbama su bili odlični i od 7 natjecatelja ostvareno je 6 finala i 4 zlata.

Teo Kečkeš – ml. kadeti borbe -52kg

Natjecatelje su na turniru vodili treneri Mladen Vizinger i Dejan Slukić.

Karatistima Globusa četiri medalje u Somboru

U subotu u Somboru u Srbiji održan je 19. po redu memorijalni turnir Igor Anđelković 2016. Na turniru su nastupile i četiri članice Karate kluba Globus iz Čakovca te su sve nakon odličnih nastupa osvojile medalje (3 srebrne i 1 brončana).