
Učenice zanimanja FRIZER otputovale na tromjesečnu mobilnost u Italiju
Učenice Ilona Gavez, Josipa Živko i Nina Bernat Bonetić koje su ove godine u Gospodarskoj školi Čakovec završile svoje obrazovanje u zanimanju frizer odlučile su dodatno unaprijediti ključne kompetencije i vještine.
Naime, u sklopu projekta Erasmus + (Take Every Chance 5) na 3 mjeseca otputovale su u Italiju gdje će od 30.lipnja do 27. rujna 2025. u frizerskom salonu Goran Viler Hair Spa usavršavati novitete frizerstva.
Učenice su već bile u istoimenom salonu u Trstu na kratkoročnoj mobilnosti gdje je njihov rad i entuzijazam bio prepoznat te su kao takve dobile pozivnicu za ponovni dolazak.
Objeručke su poziv prihvatile i utisnule se u hvale vrijedan životni pothvat.
Cilj dugoročne mobilnosti učenika u strukovnom obrazovanju unutar KA1 programa Erasmus+ je unaprijediti ključne kompetencije i vještine, posebno one relevantne za tržište rada, potaknuti kvalitetu i izvrsnost u inovacijama i internacionalizaciji ustanova, te povećati svijest o važnosti cjeloživotnog učenja u europskom kontekstu.
Suradnja između Goran Viler Hair Spa i Gospodarske škole Čakovec postoji već dulji niz godina zahvaljujući upravo mentorici Nives Kocijan koja učenice kontinuirano vodi kroz projekte. Iz škole se nadaju da će se možda jednog dana pohvaliti i sa bivšim učenicama zaposlenicama tog prestižnog frizerskog salona.
Učenice je na tzv. „frizersko putovanje“ ispratila ravnateljica škole Vesna Stunković i mentorica Nives Kocijan. Preostaje nam da djevojkama poželimo puno sreće, poslovnog uspjeha i osobnog zadovoljstva.




