oš hodošan

HODOŠAN Škola je bila domaćin posljednje aktivnosti planirane projektom Puls humanosti i zdravlja

Realizacijom posljednje aktivnosti potvrđeno je da su ciljevi ispunjeni, a zadovoljstvo veće od planiranog

Projekt je nastao kao želja za suradnjom triju škola; Osnovne škole Goričan (mentorica Andrea Šopar Pilić), Osnovne škole Domašinec (mentorica Milica Lisjak Novak) i Osnovne škole Hodošan okupljenih oko zajedničkog cilja.

Želja mentorica koje su osmislile projekt bila je učenike dodatno educirati o postojanju, razvoju i djelovanju Hrvatskog Crvenog križa i Međunarodne konferencije Crvenog križa.

Kroz realizaciju planiranih aktivnosti kod učenika razviti humanost, otvorenost i toleranciju prema pripadnicima drugih kultura, unaprijediti činjenično i praktično znanje iz području biologije i usvojiti načine pružanja prve pomoći te osnove znakovnog jezika, poticati kod učenika brigu o vlastitom zdravlju i razvijati svijest o utjecaju prehrane i kretanja na zdravlje.

Kroz kreativni pristup poticati i usmjeriti učenike na istraživanje prikupljanjem informacija koristeći se stručnom literaturom i časopisima koji populariziraju prirodne znanosti. Razvijati kod učenika vještinu (sposobnost) za prikupljanje informacija, prepoznavanje i primjenjivanje onih koje su bitne, a korištenjem društvenih mreža primjenjivati suradničko učenje izvan učionica. U provođenju aktivnosti razvijati socijalne vještine kod učenika organiziranjem zajedničkih radionica i izvanučioničkih nastava s učenicima iz OŠ Domašinec i OŠ Goričan. Provođenjem aktivnosti na taj način jedan od ciljeva je doprinijeti boljoj komunikaciji učenika, razvoju socijalnog dijaloga i socijalnih i komunikacijskih vještina. Poticati učenike na volontiranje i pomaganje drugima.

Realizacijom posljednje aktivnosti potvrđeno je da su ciljevi ispunjeni, a zadovoljstvo veće od planiranog.

Škola domaćin ovu notu humanosti i zdravlja zaokružila je radionicom o celijakiji. Bolest koja pogađa sve veći dio stanovništva, stihijski se uvlači u domove, a malo se o njoj doista zna, osim ako njome i sami niste pogođeni.

Učiteljica Kristina Vrabec vodila je radionicu gdje su učenici imali prilike na interaktivan i zanimljiv način doznati što je celijakija, koji su simptomi te koje su posljedice ove bolesti. Naučili su kako se nositi s tom bolešću (u vidu pripremanja obroka), ali i osvjestili ekonomski pristup celijakiji točnije kolika je razlika potrošačke košarice osobe koja ne boluje i osobe koja boluje od celijakije. Sami učenici okušali su se u pripremi obroka, a na kraju usvojeno znanje provjerili u kvizu znanja koji je vodila učiteljica Ivana Strbad.

Ovakve projektne aktivnosti nerijetko poluče puno više od očekivanog, a upravo se to ovdje dogodilo. Prijateljstva koja su oplemenjena novim znanjima, unaprijeđeni pogledi na svijet oko sebe i osviještena empatija u svijetu koji nikog nema vremena čekati. nikog nema vremena čekati.

Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail info@emedjimurje.hr ili putem forme Pošalji vijest
Komentari
Najnovije