
Iz prekrasnog Novigrada javili su nam se i naši Međimurci, okupljeni oko iznimno motiviranih i potencijalno darovitih učenika koji uživaju u bogatom programu Škole stvaralaštva
Škola stvaralaštva ‘Novigradsko proljeće’ 2024./2025. školske godine održava se od 29. ožujka do 5. travnja 2025. u Novigradu.
To je sedmodnevni program radionica za iznimno motivirane i potencijalno darovite učenike osnovnih škola u jezično-umjetničkom području te za učitelje, nastavnike i stručne suradnike. Ovogodišnja zajednička tema je “Putovanja”.
Među darovitim učenicima su: Bobičanec Kiara, Gavez Nika, Hunjadi Saša, Kanižaj Mura, Kovač Lorena, Košak Sara Viktorija, Novak Neva, Novak Tena, Vinković Antonija i Vranović Asja.
Posebnu zahvalnost mentori upućuju sponzorima i donatorima koji su omogućili sudjelovanje ovih talentiranih učenika. Među njima su: Harmonija d.o.o. iz Čakovca, Izgradnja Domašinec iz Domašinca, Metal Produkt i Dodlek-Agro d.o.o. iz Belice, te općine Domašinec, Belica i Dekanovec, kao i škole OŠ Belica, OŠ Domašinec, I. OŠ Čakovec te Graditeljska škola Čakovec.
Hvala im od srca što su omogućili našim darovitim učenicima usvajanje i promicanje stvaralačkog rada u zanimljivim radionicama, jer ovakvi učenici su bogatstvo našeg odgojno-obrazovnog sustava.
