MENTALNO ZDRAVLJE

BOLJE SUTRA Graditeljska škola Čakovec predvodi inicijativu za mentalno zdravlje mladih

Mentalno zdravlje kao temelj općeg zdravlja - projekt edukacije za budućnost predstavljen na konferenciji EDUizziv 2025 u Sloveniji

Na međunarodnoj znanstvenoj konferenciji EDUizziv 2025., održanoj od 25. do 28. veljače 2025., nastavnici Graditeljske škole Čakovec Ljiljana Ille, Matija Varga i Romina Fic predstavili su znanstveni rad pod nazivom Projekt „Mentalno zdravlje“: dijalog i edukacija za bolje sutra.

Ovaj rad pruža pregled aktivnosti provedenih u okviru jednogodišnjeg projekta “Mentalno zdravlje”, koji je pokrenut u Graditeljskoj školi Čakovec.

U projektu su se nastavnici i stručni suradnici ove škole udružili sa svojim kolegama iz još triju hrvatskih srednjih strukovnih škola, s ciljem educiranja svojih učenika o važnosti mentalnog zdravlja i njegovom očuvanju. Osnovni cilj projekta bio je osposobiti učenike da samostalno razmišljaju o mentalnom zdravlju, potiču njegovu popularizaciju i prenose stečena znanja među svojim vršnjacima.

Projekt je obuhvatio različite aktivnosti, uključujući online debate, nastavničke i pedagoško-psihološke edukacije, vršnjačke edukacije te izradu promotivnih materijala o mentalnom zdravlju. Kroz ove aktivnosti, učenici su imali priliku ne samo učiti, već i aktivno sudjelovati u širenju svijesti o važnosti mentalnog zdravlja u svojoj zajednici.

Ovaj rad predstavljen je u plenarnom dijelu konferencije EDUizziv kao jedan od pozvanih radova, čime je naglašena važnost učenja i edukacije o mentalnom zdravlju kao preduvjeta za zdravlje i dobrobit svih članova društva.

Projekt “Mentalno zdravlje” ne samo da je unaprijedio znanje i razumijevanje mentalnog zdravlja među učenicima, već je i postavio temelje za dugoročnu promjenu.

Edukacijom mladih generacija o važnosti očuvanja mentalnog zdravlja, stvaramo društvo koje je svjesnije, odgovornije i spremno nositi se sa izazovima koje mentalno zdravlje donosi. Ovaj projekt pokazuje kako dijalog i edukacija mogu biti moćan alat u oblikovanju bolje budućnosti, kako za pojedince, tako i za društvo u cjelini.

Iz naše mreže
Povezani sadržaj
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail info@emedjimurje.hr ili putem forme Pošalji vijest
Komentari
Najnovije