17. POJEDINAČNO prvenstvo učenika u badmintonu

U petak u dvorani II. OŠ Čakovec u uspješnoj organizaciji Badmintonskog kluba Međimurje Čakovec održano je 17. Pojedinačno prvenstvo učenika OŠ Međimurja 2018. u badmintonu. Na PUOŠMŽ je nastupilo 29 učenica i učenika iz 6 osnovnih škola Međimurja. Voditelj natjecanja bio je Filip Mikolaj, a vrhovni sudac bio je Tomislav Grubić koji je otvorio natjecanje i podijelio medalje.

U konkurenciji dječaka 1.-4. razredi naslov prvaka osvojio je Vito Peti (III. OŠ ČK) pobijedivši u finalu Vitu Blažića (I. OŠ ČK) 21:18. Brončane medalje osvojili su Edo Đurkas (II. OŠ ČK ) i Matija Đeri (OŠ P. Zrinski Šenkovec). Ekipno: 1. II. OŠ Čakovec 199, 2. III. OŠ Čakovec 100 i 3. Područna škola Novo Selo Rok 91.

U konkurenciji djevojčica 1.-4. razredi naslov je osvojila Vanja Novak (I. OŠ Čk) pobijedivši u finalu Nelu Novak (I. OŠ Čk) 21:7. Brončane medalje osvojile su Stela Jalšovec i Klara Hajdarović (obje OŠ P. Zrinski Šenkovec). Ekipno: 1. I. OŠ Čakovec 280, 2. OŠ P. Zrinski Šenkovec 140 i 3. II. OŠ Čakovec 82.

U konkurenciji dječaka 5.-6. razredi naslov je osvojio Josip Đeri (OŠ P. Zrinski Šenkovec) pobijedivši u finalu Mateja Martinjaka (I. OŠ Čk) 21:16. Brončanu medalju osvojio je Marin Lakić ( III. OŠ ČK). Ekipno: 1. OŠ P. Zrinski Šenkovec 100, 2. I. OŠ Čakovec 80 i 3. III. OŠ Čakovec 70.

U konkurenciji djevojčica 5.-6. razredi naslov je osvojila Jana Turk (II. OŠ Čk) pobijedivši u finalu Ivu Bratušu (II . OŠ Čk) 2:1. Brončane medalje osvojile su Lucija Kacun i Lucija Novak (obje I. OŠ Čakovec ). Ekipno: 1. II. OŠ Čakovec 180, 2. I. OŠ Čakovec 140 i 3. OŠ Strahoninec 50.

U konkurenciji dječaka 7.-8. razredi naslov je osvojio Ivan Grubić (II. OŠ Čk) pobijedivši u finalu Dinu Blažića (I. OŠ Čakovec) 2:0 (21:19, 21:5). Brončanu medalju osvojio je Lovro Kovačić (II. OŠ ČK). Ekipno: 1. II. OŠ Čakovec 170, 2. I. OŠ Čakovec 80.