U Ivanovcu, na katu Društvenog doma, nalazi se zbirka koja je jedinstvena na ovom području, a koju je prikupio i kao stalnu izložbu postavio kolekcionar Josip Balog. Radi se o zbirci starih uredskih uređaja i strojeva, koju čine razni mehanički i električni pisaći i računski strojevi, radioaparati, magnetofoni, gramofoni, telefoni, fotografska oprema, videooprema, računala te raznovrsne stare tehnikalije.
Muzej uređaja i strojeva otvoren je u lipnju 2004. godine, a u trenutku otvaranja zbirku je činilo dvjestotinjak eksponata, dok ih je danas izloženo više od četiristo. Zbirka je tematski podijeljena na nekoliko dijelova, te su tako posebno izdvojeni pisaći strojevi, strojevi za računanje, fotoaparati, video i audiotehnika, osobna računala itd.
Ovu vrijednu i zanimljivu zbirku 28. travnja 2016. godine posjetili su učenici 7. b razreda Filip Knežević, Vedran Knežević, Marko Mihoci, Jakov Novak, Samanta Novak, Iris Todorović, Ina Zečar u pratnji učiteljice informatike Ive Naranđe i učiteljice engleskog jezika Ivanke Novak.
Odlazak u Ivanovec organiziran je poslije nastave, s polaskom u 13:15 sati ispred škole i povratkom u 15:15 sati. Posjet zbirci dio je eTwinning projekta On the Track of Our Recent Past u sklopu kojeg učenici upoznaju predmete iz nedavne prošlosti koji su prethodnici predmeta koje i danas koristimo. Učenici su s velikim zanimanjem razgledali zbirku, a gospodin Balog im je prenio razne zanimljivosti o tim predmetima i pokazao im kako je to sve nekada radilo.
Najstariji eksponat zbirke je pisaći stroj Oliver iz 1894. godine. Posebno mjesto u zbirci zauzima crno-bijeli televizor mađarske tvrtke Orion, koji je 1962. godine bio prvi televizor u Ivanovcu, a koji je kupljen novcem koji su zaradila školska djeca branjem kukuruza.
Budući da su grupu učenika činili polaznici izborne nastave informatike, naglasak je stavljen na uređaje koji su prethodnici današnjih računala i današnje dodatne opreme računala. Učenici su imali priliku napisati tekst na raznim pisaćim strojevima, te osjetiti razliku u pisanju teksta na tim strojevima i današnjim tipkovnicama. Posebno zanimljivi učenicima su bili pisaći strojevi sa drugim vrstama pisma, npr. arapskim.
Nadalje, učenicima je demonstrirano računanje pomoću mehaničkog računskog stroja Calcorexa, proizvoda nekadašnje Tvornice računalnih strojeva (TRS) iz Zagreba. Razgledani su i primjerci Digitrona, hrvatske tvrtke iz Buja koja je bila prva europska tvrtka koja je 1971. proizvela džepno računalo DB 800.
Zanimljivo je bilo čuti i to da su u prošlom stoljeću upravo u međimurskom Donjem Vidovcu u suradnji Međimurjepleta i Tvornice računalnih strojeva iz Zagreba sklapana stolna računala i džepni kalkulatori, te da su taj posao bolje radile žene. I naposljetku, poseban dio izložbe činila su popularna računala iz 80-ih godina 20. stoljeća Commodore 64, Commodore Amiga, Sinclair ZX81, Sinclair ZX Spectrum, prva prijenosna računala Toshiba i Olivetti PC M21, te računalo Orao, hrvatski proizvod koji je proizvodila tvrtka PEL Varaždin, a koje je bilo standardno računalo u osnovnim školama u Hrvatskoj između 1985. i 1991.
Učenici su dobili zadatak odabrati jedan eksponat o kojem će na nastavi informatike izraditi prezentaciju pomoću Web 2.0 alata Prezi.