VENTILACIJSKI SUSTAV

I-VENT Koliko vas košta vlaga i plijesan u prostoru?


A najgore je to što se oboje ponovno vraća i tako se nađete u začaranom krugu. Prostore koje zahvati vlaga pa plijesan poprimaju taj specifičan, neugodan miris. Uvuče vam se u zavjese, tepihe, ručnike pa čak i odjeću. U odjeću se plijesan nastanjuje do te mjere da izazove bijelu plijesan, tu odjeću možete nažalost samo baciti.

Na sreću, bijela nije toliko opasna kao crna plijesan. Crna plijesan zove se upravo tako zbog crne boje. Nije uvijek lako uočljiva i često može doći do zabune, pa neku drugu vrstu plijesni često se zamijeni za crnu plijesan.

Prvi znak da se radi o crnoj plijesni bit će zdravstveni simptomi. Obična crna plijesan uzrokuje simptome nalik alergijskim oboljenjima. To su blaži simptomi poput šmrcanja, svrbeža i osjećaja prehlade. Crna otrovna plijesan također je poznata kao Stachybotrys chartarum. Tamnocrna je ili ponekad tamnozelena izgleda. Ova plijesan oslobađa mikotoksine, otrovne kemikalije koje su prisutne u sporama plijesni koje se ispuštaju u zrak i zatim se mogu udahnuti. Uzrokuje respiratorne probleme, a naročito kod osoba slabijeg imuniteta i kod djece.

Ljudi koji žive s plijesni mogu imati razne tegobe, a i često će imati razne respiratorne bolesti, infekcije, alergije ili im se može razviti astma. Jednako tako, udisanje spora plijesni može dovesti do kihanja, kašljanja, škakljanja u grlu, curenje iz nosa, crvenila oči ili osipa na koži.

U nekim, rijetkim slučajevima, plijesan može doći do pluća, gdje se može razmnožavati i uzrokovati stanja opasna po život. Plijesan je posebno opasna za osobe koje već imaju neku respiratornu bolest, za one koji imaju astmu, koji imaju oslabljeni imunološki sustav, kao i za starije osobe.


Ako sumnjate na prisutnost plijesni, onda vam treba prije svega čist i prozračen prostor. To nećete postići tako što ćete otvoriti prozore na neko vrijeme i pustiti svjež zrak da ispuni prostoriju. Ovaj potez može kratkotrajno pomoći, ali kada je plijesan u igri, potrebno je stručno rješenje. Internet je pun savjeta kako se riješiti vlage i plijesni te kako pročistiti zrak, no pokazalo se da se ove neugodne pojave vrlo brzo vrate nakon takvih jednokratnih metoda.

Uz novu generaciju Taris ventilatora i Rekuperatora, I-Vent garantiramo rješenje.
Rekuperator I-vent marljivo radi 24 sata na dan i to skoro nečujno, naime glasnoća koju proizvodi je 20 dcb tj. struka to uspoređuju kao šapat u daljini.

Ne postoje dva identična problema s plijesni, kod svakoga je nešto drugo specifično, No jedno je zajedničko, treba je iskorijeniti da se više ne vraća. Kako bismo opravdali da svakom problemu pristupamo individualno, nudimo vam besplatne izvide na području cijele Hrvatske. Naši stručnjaci će vam na licu mjesta predložiti najbolje rješenje. Nudimo i montažu po principu ključ u ruke, tako da nemate dodatnih čišćenja i
pospremanja.

A koliko košta ventilacija? Cijena ventilacije kreće se u rangu s cijenom malo boljeg kauča. Kao što ste spremni izdvojiti za kauč, tako postoji i potreba za uživanjem u čistom i zdravom zraku.

Garantiramo rješenje!


Dogovorite već danas besplatan izvid, posjetite našu stranicu I-Vent https://i-vent.com/hr/
ili nazovite 01/2132-400.

Iz naše mreže
Povezani sadržaj
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail info@emedjimurje.hr ili putem forme Pošalji vijest
Komentari
Najnovije