
Suđenje Matiji Posavcu odgođeno je zbog spriječenosti predsjednika sudskog vijeća, novo ročište zakazano za 20. svibnja.
Odgođeno je ključno ročište na suđenju međimurskom županu Matiji Posavcu.
Sutra, u petak, 17. travnja, u Zagrebu je trebalo biti održano važno sudsko ročište, možda i ključno. Najavljeno je da će troje optuženih, a to su Matija Posavec, Josip Kobal i Milorad Novković, iznositi obrane.
Uz to, nagađalo se kako odmah slijedi i iznošenje završnih riječi njihovih branitelja, kao i predstavnice tužiteljstva, odnosno zamjenice ravnatelja Uskoka.
No od toga neće biti ništa.
Naime, strankama u postupku stigla je obavijest iz koje proizlazi kako je razlog odgode suđenja službena spriječenost predsjednika sudskog vijeća, a to je Mladen Žeravica.
Čuli smo se nakratko sa županom Posavcem te nam je otkrio kako mu zbog toga nije drago. Pripremao se za ključno ročište i želio je iznijeti svoju obranu, a sad je sve odgođeno za mjesec dana.
No što je tu je, novo ročište zakazano je za 20. svibnja.





