
Matjaš Dido Oršuš se osvrnuo na Mihanovićevu najavu mogućih prosvjeda zbog navodnih nepravilnosti na biračkom mjestu u Paragu: “Ne znam protiv koga će prosvjedovati i s kime"
Matjaš Dido Oršuš, predsjednik Vijeća romske nacionalne manjine u Međimurskoj županiji i suradnik Elvisa Kralja, novog zamjenika župana iz redova romske nacionalne manjine, također se osvrnuo na jučerašnji i današnji medijski istup Milorada Mihanovića u kojem je Mihanović naveo navodne izborne malverzacije na biračkim mjestima u romskim naseljima.
“Očekivali smo reakcije od Milorada Mihanovića jer znamo tko stoji iza njega. Ipak, nismo očekivali da će biti ovakve, pune zlobe i lažnih optužbi. Crna mrlja je bačena na nešto što je trebao biti povijesni trenutak za Rome u Međimurju”, započeo je Oršuš naš razgovor.
Na naše pitanje o Mihanovićevom prigovoru DIP-u, odnosno misli li da će Mihanović uspjeti dokazati navodne malverzacije na biračkom mjestu u Paragu, Oršuš je odgovorio: “Ako bi se dogodili ponovni izbori, dodatno bismo pojačali i Parag i Kuršanec.
Sumnju u eventualnu drugu pobjedu Elvisa Kralja nemam. Moram naglasiti kako već 20 godina radim na tome i zalažem se da Romi u što većim brojkama izađu na izbore jer njihov je glas najveća prilika za napredak.
Poslušali su me i u Paragu su izašli u velikom broju. Žao mi je samo što su u puno manjem broju odlučivali za župana i načelnika Općine Nedelišće, no shvatite i njih – ne događa se svaki dan da se netko iz naše zajednice bira na čelo županije.”
Osvrnuo se i na Mihanovićevu najavu mogućih prosvjeda i eskalacije zbog navodnih nepravilnosti na biračkom mjestu u Paragu: “Ne znam protiv koga će prosvjedovati i s kime.
Iskreno, nitko od nas ne želi eskalaciju i sukobe. Zato pozivamo Mihanovića na suradnju. Smatram da je Elvis Kralj napravio dobar predizborni program koji treba i realizirati, a tu ima mjesta za suradnju.
Radimo na jedinstvu i slozi, ali i da sva romska naselja budu poput Paraga – s društvenim domom, zajedničkim centrom i brojnim drugim uslugama.
Takav je program Elvisa Kralja, koji je, iskreno, po svojim idejama doktor znanosti u usporedbi s Miloradom Mihanovićem.”
Za kraj je Oršuš naglasio kako će zajedno s Kraljom raditi na tome da se u Romima uvriježi smisao za obaveze, a ne samo prava te će inzistirati na novom mentalitetu – radu, redu i disciplini.
“‘Sve za Rome, a protiv Roma nikada’, bio je slogan naše kampanje koji se temeljio na jedinstvu, i toga ćemo se držati, a Milorad se mora pomiriti s izbornim rezultatima”, zaključio je Oršuš.







