
Belica je danas bila domaćin biciklijade “Beciklinom do zdravlja”, sudjelovala i obitelj Srpak
Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata – Ogranak Belica uz pomoć Općine Belica, i ove su godine organizirali biciklijadu pod nazivom “Beciklinom do zdravlja”!
Stotinjak sudionika se okupilo i odvozilo 20-ak kilometara dugu turu koja je krenula iz Belice do Gardinovca, nastavila do Domašinca gdje su imali kratku okrjepu. Potom su se zaputili prema Držimurec-Strelcu, Palovcu pa natrag do Belice.
Među njima je bila i obitelj Srpak iz Belice – točnije djed Srećko, baka Kristina te unuci Nika i Leon! Lijep je to primjer zdravog života koji su baka i djed mogli i htjeli dati svojim unucima.
Jedanaestogodišnja Nika i osmogodišnji Leon rekli su nam samouvjereno da planiraju odvoziti svih 20 kilometara, a ponosna baka Kristina kaže kako im to nije prvi put.
“Već smo mi bili puno put na biciklijadi, a dok je Leon prvi put sudjeloval, sam ga vozila sa sobom u sjedalici. Sad već tri godine sam vozi”, hvala baka Kristina svog unuka.
Djed Srećko pak nadodaje da se trude s unucima kvalitetno i zdravo provoditi vrijeme. Tako redovito odu biciklima do Čakovca pa onda padne i pokoji sladoled. Uspomena za poželjeti!







