
Grah za hodače kuhale su vrijedne žene iz Podružnice Gornji Mihaljevec, a s velikom kuhačom u ruci predvodila ih je Sonja Đuran iz Dragoslavec Brega
Iako je u noći počeo padati snijeg i puhati vjetar, to nije obeshrabrilo oko 150 članova Matice umirovljenika Međimurske županije i njihove prijatelje te članove obitelji da danas, 22. studenog, sudjeluju na Festivalu nordijskog hodanja u Gornjem Mihaljevcu.
Prije samog puta, trebalo je napuniti snagu – topli čaj, kuhano vino, kolači i slane slastice čekale su sve sudionike, a na kraju puta ih je u Društvenom domu u Gornjem Mihaljevcu čekao ukusni grah.
Glavna kuharica s najvećom kuhačom
Njega su kuhale vrijedne žene iz Podružnice Gornji Mihaljevec, a s velikom kuhačom u ruci predvodila ih je Sonja Đuran iz Dragoslavec Brega.

Ova uvijek nasmiješena umirovljenica u malom prstu ima sve recepte za svakakva jela, a njezina pak marljiva pomoćnica Danica Flinčec, također iz Dragoslavec Brega, pažljivo stavlja sastojke u varivo kako Sonja da uputu.
Sonja Đuran pak kod kuće kuha raznovrsna jela, no najljepše joj je uz unučad Lotu (5) i Vita (8) peći ukusne kolače. “Najviše vole sa mnom peći ‘trešče’ – to su ‘poderane gaće’, ali u slatkoj verziji”, otkriva nam glavna kuharica dana.
Shvatili smo, kad smo kušali grah, kako je jelo bolje i ukusnije kada se kuha s dozom zdravog humora, s velikim osmijehom na licu i dobrom kuhačom u ruci.












