Zanima nas stav Međimuraca o tome trebaju li učenici srednjih škola, s obzirom na situaciju, prijeći na online nastavu
Predsjednica Hrvatskoga liječničkog sindikata Renata Čulinović Čaić rekla je u četvrtak, govoreći o situaciji u Međimurju, kako su ‘srednje škole fokus iz kojih se zaraza širi’, piše N1.
Istaknula je kako se ne treba voditi činjenicom da u srednjim školama ima manji broj detektiranih učenika, nego da je vjerojatno dosta onih koji su bez simptoma ili su s vrlo blagim simptomima, poput prehlade.
Trebaju li učenici srednjih škola prijeći na online nastavu?
- Apsolutno da (81%, 1.705 Odgovora)
- Nikako (28%, 597 Odgovora)
- Nisam siguran (6%, 125 Odgovora)
Ukupno: 2.111
“Oni budu pozitivni i infekciju prenose u vlakovima, autobusima, javnom prijevozu, prenose između sebe u kafićima prije nastave i nakon nastave, kada čekaju prijevoz”, ustvrdila je i dodala da se oni ili slabo pridržavaju mjera ili ih se uopće ne pridržavaju.
Zatim zarazu prenose ukućanima, braći i sestrama, pa tu dolazi do eksponencijalnog širenja zaraze. Zbog tih razloga predlaže da sve srednje škole prijeđu na online nastavu, a to su predložili i Stožeru civilne zaštite Međimurske županije.
“Bojim se da nas čeka ružan scenarij po cijeloj Hrvatskoj jer broj novootkrivenih zaraženih raste. U uvjetima kad u bolnicu primamo više ljudi nego što otpuštamo, i to one koji zahtijevaju ozbiljno liječenje, onda i lineralni rast može dovesti do problema”, rekla je za N1.
Ministar obrazovanja Radovan Fuchs kazao je jučer da prate situaciju.
“Opća kretanja se sigurno reflektiraju i na obrazovni sustav, ali brojevi ne rastu proporcionalno, rastu bitno manje nego u općoj populaciji”, rekao je. U međuvremenu, odbijen je prijedlog stožera Osječko-baranjske županije da učenici prijeđu na online nastavu.
Odlučili smo ispitati što o tome misle Međimurci. Pitamo vas – treba li srednjoškolce poslati na online nastavu? Dajte glas u našoj anketi.