
Ljeto je bilo aktivno
Premda su Prelog i njegova prigradska naselja već dugo atraktivna i mnogima poželjna odredišta za život, na području toga grada još uvijek ima starih, napuštenih kuća. Grad radi na rješavanju toga problema, no kako kaže gradonačelnik Ljubomir Kolarek, u podosta slučajeva ostaje nemoćan.
-Prije svega zato jer se radi o privatnom vlasništvu, a često i o neraščišćenim obiteljskim ili vlasničkim odnosima. Možemo utjecati pomoću našega pravilnika o komunalnom redu da se sva dvorišta, pogotovo ona duže vrijeme zapuštena, pokušaju barem očistiti. Već neko vrijeme, prema odluci Gradskog vijeća, podmirujemo i troškove zbrinjavanja građevnog otpada.
Naravno, imamo i gradilišta za sve koji će dom pronaći u našem gradu, bilo da sagrade novu ili adaptiraju već postojeću kuću, podsjeća Kolarek. Posljednjih mjeseci na više lokacija u Prelogu, u Glavnoj te ulicama Kalmana Mesarića, Ludbreškoj, Čakovečkoj, Sajmišnoj, ruše se stare kuće, čiste zapuštena dvorišta, a na pojedinim su mjestima već nastali i novi objekti.
*Preuzeto iz Lista Međimurje, broj 3670





