
U Lovačkom domu Lovačkog društva Prepelica Mala Subotica, smještenom u Palovcu, euharistijskim slavljem koje je predvodio velečasni Đuro Vukalović i otkrivanjem te posvećenjem drvenog reljefa svetog Huberta upriličena je ovogodišnja proslava blagdana Svetog Huberta, zaštitnika lovaca. Na obilježavanju su se okupili članovi LD Prepelica i njihovi prijatelji.
Nakon slavlja i zakuske, lovci Lovačkog društva Prepelica zajedno sa gostima i članovima LD Jelen Ivanec, s kojima su se pobratimili, krenuli su u skupni lov na sitnu divljač. Nakon četverosatnog lova, vratili su se sa 29 ustrijeljenih fazana, 2 poljska zeca i jednom šojkom kreštalicom. Nakon lova, uz tonove rogista odana je počast životinjama.

Dan svetog Huberta slavi se na današnji dan, 3. studenog ne samo diljem naše županije, već i Hrvatske i svijeta.
Prema legendi, plemić Hubert pao je na koljena kad je tijekom lova na Veliki petak u šumi ugledao jelena s raspelom među rogovima. Odrekao se tada Hubert bogatstva i zemaljskih užitaka te postao svećenikom, a nakon smrti i svecem i zaštitnikom lovaca.



