
Kristijana Piraja iz Šibenika, Marjana Car iz Karlovca, Jelena Katelenić iz Osijeka i Nataša Dumbović iz Varaždina bile su u šetnji gradom. Vodiči su im bili Spomenka Tomašić i Mladen Grubić, članovi Udruge 'Pomoć neizlječivima' Međimurske županije
S ciljem što bolje razmjene iskustva dobre prakse i stjecanja novih znanja 12. i 13. rujna 2019. u Tehnološko inovacijskom centru Međimurje održavao se stručno-znanstveni skup o palijativnoj skrbi: ‘Zašto je skrb na kraju života drugačija?’.
Dvodnevni skup održavao se u organizaciji Doma zdravlja Čakovec, Udruge ‘Pomoć neizlječivima’ i Hrvatskog društva medicinskih sestara u palijativnoj skrbi te uz potporu Međimurske županije. Na kraju jučerašnjeg dana dio sudionica skupa prošetala je gradom, sjela u središtu grada za stol kako bi se osvježile sladoledom i da bi u onako ležernoj atmosferi razmijenili sijaset poslovnih i prijateljskih iskustava. S njima su bili Spomenka Tomašić i Mladen Grubić, domaći ljudi međimurske palijative.
Između redaka smo zabilježili i njihove impresije o gradu s temeljnom porukom: – Biti u Čakovcu, a ne ga bar djelomično razgledati bila bi šteta – drže gošće iz Šibenika, Karlovca, Osijek i Varaždina.

Palijativna skrb je posebna vrsta medicinske usluge koja je usmjerena na poboljšanje kvalitete života pacijenata koji boluju od neizlječivih bolesti. Primarni cilj palijativne skrbi je da se pacijent osjeća bolje, a naglasak je na emocionalnim, društvenim, praktičnim i duhovnim problemima koje bolest može izazvati. Raduje što su Čakovec, odnosno Međimurje prepoznati kao sredine gdje je palijativna djelatnost u usponu, a posebno raduje što su u nju uz profesionalce uključeni i brojni volonteri.