
Posjetitelje očekuje raznolik program koji će spojiti tradiciju, edukaciju i kreativnost
TZP Srce Međimurja s ponosom najavljuje četvrti Festival cekara, koji će se održati u subotu, 28. ožujka 2026., u Sportskoj dvorani Osnovne škole Nedelišće. Ova manifestacija posvećena je očuvanju umijeća izrade cekara od komušine (luščinja), jedinstvene tradicije međimurskog kraja.
Festival okuplja umjetnike i udruge koji će predstaviti svoje rukotvorine i posjetiteljima omogućiti sudjelovanje u radionicama izrade cekara.

Posjetitelje očekuje raznolik program koji će spojiti tradiciju, edukaciju i kreativnost:
- Izložba cekara – pogledajte unikatne ručno izrađene cekare i rukotvorine od komušine.
- Radionica izrade cekara – sudionici će moći naučiti osnove ovog zanata od iskusnih majstorica isprobajte ovu vještinu uz stručno vodstvo
- Oslikavanje cekara i jutenih vrećica za najmlađe posjetitelje

Kulturno-umjetnički program – uživajte u nastupima:
- KUU Seljačka sloga Nedelišće, koja će donijeti duh tradicijskih međimurskih plesova i pjesama,
- Matice umirovljenika Nedelišće, čiji će pjevački zbor obogatiti atmosferu svojim izvedbama,
- Mažoretkinja Nedelišća, koje će svojim plesnim nastupom dodati posebnu dinamiku i veselje festivalu.
Mjesto: Sportska dvorana OŠ Nedelišće
Datum: 28. ožujak 2026.
Vrijeme: od 10:00 do 14:00 sati
Ulaz je slobodan, a svi su dobrodošli!
Festival je prilika da naučimo, cijenimo i sačuvamo tradiciju, a sve uz ugodno druženje u srcu Nedelišća!





