
U domu lovaca Međimurja u Čakovcu, 7. ožujka, osnovano je Lovačko društvo Međimurske lovkinje
Za predsjednicu je izabrana Natalija Mrazović, za dopredsjednicu Sanja Bogdan, tajnica je Suzana Hertarić, a blagajnica Irena Mikulan.
U Međimurju, prema podacima, ima 46 aktivnih lovkinja, a u novo lovačko društvo odmah se učlanilo njih 20.
Osnivačku skupštinu vodio je Mladen Lacković, tajnik Lovačkog saveza Međimurske županije.
Lovkinjama su čestitali predsjednik Saveza Ljubomir Grgec, tajnik Hrvatskog lovačkog saveza Hrvoje Kukas, načelnik Policijske uprave međimurske i lovac Ivan Sokač, te dopredsjednici Lovačkog saveza Međimurske županije Ivica Varga i Mladen Moharić.
Svečanost su uveličali rogisti Lovačkog saveza Međimurske županije, nakon čega je uslijedio domjenak.
Ljubomir Grgec kazao je kako mu je ovo druga osnivačka skupština međimurskih lovkinja.
Prije nekih šest-sedam godina također je održana osnivačka skuština, ali kako kaže Grgec:
“Bila je to nešto mlađa ekipa, pa su kao mlade lastavice odletjele iz gnijezda”.
Potrajalo je nekih dvije godine….
Predsjednik je uvjeren kako će ovaj put biti drugačije.
Kukas je ponudio podršku HLS-a i odmah ih pozvao na natjecanje, dok je Sokač kazao kako će im policija ponuditi punu suradnju. Svi su im složno poželjeli – dobru kob!




















