
Božićni koncert Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec ponovno je oduševio okupljene, zbližio učenike i izdvojio predane profesore
Božićni koncert Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec prošao je u svečanom tonu, ponovno naglašavajući kvalitete koje imaju njihovi učenici i profesori.
Talentirani srednjoškolci, koncert su otvorili s nevjerojatnim folklornim nastupom u trajanju od 15 minuta pod vodstvom maturanta Vite Ciglarića.
Dečko koji živi folklor, pokrenuo je folklornu skupinu u gimnaziji i okupio 30-ak entuzijasta koji su u godinu dana napravili čudo i izvježbali nekoliko spletova plesova iz Hrvatske.
Danas su nastupili sa slavonskim spletom i huškali kao prave šokice i šokci! Posebno su se istaknule njihove narodne nošnje, a kako smo saznali, škola im je omogućila čak i veš mašinu i peglu da te nošnje mogu čuvati s posebnom pažnjom.
Dalje su uslijedili bendovi, puhački kvintet, kvartet gitara, zbor, a naposljetku i puhački orkestar pod vodstvom profesora Nikole Mutvara!
Vrhunski pripremljeni aranžmani orili su se prepunim Centrom za kulturu Čakovec, koji je u svojoj publici skupio one najvažnije – obitelj.
Na kraju je kao gost iznenađenja nastupio i poznati Međimurec, Dominik Padarić s pjesmom “New York, New York”, a puhački orkestar je završio medleyem iz Orašara.
Naravno, zaslužili su gromoglasan pljesak pa su za bis izveli All About That Bass kantautorice Meghan Trainor.
Za kraj se obratila i ravnateljica Sandra Breka-Ovčar te posebno zahvalila roditeljima koji su školi predali ovakve talente, na kojima je škola mogla samo dodatno raditi.
“Iz godine u godinu rastemo i mogu reći da sam ponosna što imamo djecu i roditelje koje nas podupiru, da možemo napraviti ovakav kvalitetan program, u dugačkom trajanju. Vama u ovo predblagdansko doba želim da ova toplina koju ste večeras osjetili bude s vama tijekom cijelog mjeseca,” rekla je ravnateljica škole, Breka-Ovčar.
Novac koji su posjetitelji izdvojili za večerašnji koncert, bit će uložen u glazbene instrumente, tako da i sljedeće godine publika može uživati u ovim kreativnim mladim ljudima.




























































































