
U šetnji sajmom srijedom uvijek nam netko posebno izmami osmijeh na lice, a ovog puta je to bio prekrasan bijeli četveronožni prijatelj
Zaigrani švicarski bijeli ovčar rodom je iz Popovca, ali je svoju sigurnu luku našao kod obitelj u Šenkovcu.
“Bili smo skupa i na moru dva tjedna, imao je i svoju ležaljku”, govore nam vlasnici, dok ovaj pas neobičnog imena strpljivo sluša i čeka.
Pitali smo vlasnike zovu li ga punim imenom (i prezimenom?), ali Bassanty Lord auf North nije u svakodnevnoj uporabi.
Neobično ime zapravo je oznaka legla, a ovaj snježno bijeli kućni ljubimac došao je baš na slovo B.
Inače se vjeruje da je švicarski bijeli ovčar nastao od njemačkog ovčara s genom za bijelu boju dlake.
Karakteriziraju ga opreznost, inteligencija i zaštitnička nastrojenost prema svojoj obitelji, a zbog količine njegove energije, odgovara mu puno fizičke aktivnosti.
Navodno je prema strancima nepovjerljiv, ali Lord nam je bez problema dopustio da ga malo pomazimo.
Ipak, jedva je čekao vidjeti što sve ima na sajmu pa smo se pozdravili i produžili dalje.










