
Današnje nedjeljno jutro neki Međimurci rezervirali su za jesensku biciklijadu
Točno u 10:00 krenulo je tristotinjak biciklista u pravu jesensku avanturu, sa startom i krajem u Nedelišću kraj Sport Huba (bivši Aton).
Međimurci su mogli izabrati jednu od tri ponuđene ture koje su pomno birane kako bi svatko mogao uživati u ljepotama Međimurja.
U pitanju su tri dionice (22, 30 i 45 km), a svaka od njih prolazi kroz svih pet općina u sastavu Turističke zajednice područja Srce Međimurja – Nedelišće, Šenkovec, Strahoninec, Sveti Juraj na Bregu i Gornji Mihaljevec.
Organizatori su u vidu imali i početnike i one malo naprednije pa su tako prve dvije staze ravničarske, a treća je rezervirana za bicikliste kojima je drago i brežuljkasto Međimurje.
Oni su prošli kroz Općine Šenkovec, Gornji Mihaljevec i Sveti Juraj na Bregu. Radi lakšeg snalaženja i sigurnosti, organizatori su sudionicima pripremili GPS rute svih dionica.
U kotizaciju je bila uključena okrjepa na punktovima u Gornjem Hrašćanu, Slakovcu, Šenkovcu, Gornjem Mihaljevcu te Pleškovcu, a kao i svake godine, za sve je bio organizirani ručak po završetku rute.


























