RAD ZA ZAJEDNICU

PRAVI DOMAĆINI Susret udomitelja u M. Središću na nogle podiglo 50 volontera svih uzrasta

Kako bi sve prošlo u najboljem redu i kako bi udomitelji iz svih krajeva Hrvatske doživjeli autohtono međimursko gostoprimstvo, pobrinulo se 50 volontera iz brojnih udruga

Danas se u Murskom Središću održava 17. Nacionalni susret udomiteljskih obitelji. Glavni organizator, Forum za kvalitetno udomiteljstvo djece, organizirao je dan pun aktivnosti, edukacije te zajedničkog druženja pod pokroviteljstvom Grada Mursko Središće, uz podršku Međimurske županije i brojnih institucija uključenih u sustav udomitelja te uz veliku pomoć domaćina – Udruge udomitelja djece Međimurske županije.

50 volontera za 400 sudionika

Tako se danas više od 400 sudionika sjatilo u ovaj međimurski gradić, a kako bi sve prošlo u najboljem redu i kako bi udomitelji iz svih krajeva Hrvatske doživjeli autohtono međimursko gostoprimstvo, pobrinulo se 50 volontera iz brojnih udruga s područja Grada Mursko Središće, ali i iz Udruge udomitelja djece Međimurske županije.

Nacionalni susret udomiteljskih obitelji, Mursko Središće, 2025 (1)

Zvireki i žene iz Hlapičine nahranili sudionike

U akciji smo tako našli novoosnovanu Kulturno-umjetničku udrugu “Zvirek” i to s kuhačama u rukama. Kuhao se fini domaći gulaš s pravim težačkim trgancima, a opojni miris začina širio se školskim dvorištem i prije samog ručka za sve sudionike.

Pod školskom sjenicom, za stolom do “Zvireka”, našlo se i Društvo žena Hlapičina. One su pak mijesile i pekle fine međimurske langoše.

Nakon završetka svečanosti otvorenja u Sportskoj dvorani, svi su, i veliki i mali, pohrlili do njihovog štanda po fine slane i slatke langoše. A da su doista fini, potvrdili su svi prisutni, uz puno mljackanja i pokoji uzvik “Kak je fino!”.

Adalisa, Amela i Paula

U dvorani smo pak sreli tri simpatične gospođice koje su brinule za urednost dvorane. Bile su to Adalisa Oršuš (14), Amela Oršuš (13) i Paula Kontrec (14) – sve tri iz Ivanovca i sve tri dobre prijateljice.

Nacionalni susret udomiteljskih obitelji, Mursko Središće, 2025 (24)

Naša je zadaća bila pokupiti smeće ili pak obrisati prolijanu vodu, počistiti gdje treba. Upoznale smo puno novih vršnjaka, ali ponovno vidjele i prijatelje iz Međimurja s kojima se družimo na ovakvim susretima”, otkrile su nam djevojke i za kraj rekle kako su im ovakva događanja odlična upravo zbog pozitivne atmosfere.

Bez volontera svakako ne bi bilo ove manifestacije – lijepo je činiti dobro za zajednicu, ali i pokazati ostatku Hrvatske kako su Međimurci odlični domaćini.

Povezani sadržaj
Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail info@emedjimurje.hr ili putem forme Pošalji vijest
Komentari
Najnovije