
Mladi iz župe Goričan stigli su pješice na Mariju Bistricu, gdje im se pridružuju ostali župljani. Njihovo duhovno putovanje prenijeli su i putem Facebooka.
Na službenoj Facebook stranici Župe sv. Leonarda iz Goričana osvanula je objava koja je razveselila i nadahnula mnoge vjernike – “Stigli smo na Mariju Bistricu…”, poručili su mladi hodočasnici, uz simbolične emotikone stopala, molitve i mira.
Mladi župljani iz Goričana krenuli su na hodočašće prema Nacionalnom svetištu Majke Božje Bistričke u noći 18. srpnja. Njihova noćna hodnja prema ovom duhovnom odredištu simbol je vjere, zajedništva i ustrajnosti, a u subotu, 19. srpnja, pridružili su im se i ostali župljani koji su stigli autobusom.
“Bit ćemo na Križnom putu, svetoj misi, a u povratku ćemo posjetiti crkvu Majke Božje Snježne u Belcu”, stoji u nastavku objave župe. Poseban naglasak stavljen je na povezanost hodočašća s nadolazećim blagdanom svetih Joakima i Ane, roditelja Blažene Djevice Marije, koji se slavi 26. srpnja.
Ovo hodočašće nije jedino ove godine – Udruga umirovljenika Goričan već je posjetila Mariju Bistricu sredinom svibnja, čime se pokazuje koliko je župna zajednica aktivna i međugeneracijski povezana.
Hodočašće, kao izraz duhovne pripadnosti i žrtve, dobiva novu dimenziju kada se prenosi i putem društvenih mreža. Tako su mladi hodočasnici svoju poruku vjere i zajedništva podijelili ne samo s prisutnima u Bistrici, već i sa svim župljanima, prijateljima i pratiteljima online.
U povratku s hodočašća, župljani će posjetiti i crkvu Majke Božje Snježne u Belcu – baroknu ljepoticu poznatu po freskama Ivana Krstitelja Rangera, koja se smatra jednim od najvažnijih umjetničkih ostvarenja baroka u Hrvatskoj.








