
U utorak nas očekuje pretežno sunčano i vruće vrijeme, no u sjeverozapadnoj unutrašnjosti, osobito u Međimurju, mogući su popodnevni lokalni pljuskovi.
U utorak nas očekuje djelomice do pretežno sunčano i vruće vrijeme, no stanovnici unutrašnjosti, osobito sjeverozapadnog dijela Hrvatske, trebali bi imati kišobran pri ruci. Uz jači dnevni razvoj naoblake, poslijepodne su mogući lokalni pljuskovi, a najveća vjerojatnost za njih bilježi se upravo u Međimurju.
Već tijekom jutra temperature će biti ugodne, kretat će se između 16 i 20 Celzijevih stupnjeva. No, dnevni maksimum donosi pravo ljetno ozračje – najviše dnevne temperature penjat će se i do 30 stupnjeva.
Nestabilnije vrijeme u unutrašnjosti
Sjeverozapadna unutrašnjost Hrvatske ostat će pod djelovanjem toplog i vlažnog zraka, što će uzrokovati jači razvoj oblaka tijekom dana. Iako će veći dio dana prevladavati sunčano vrijeme, sredinom poslijepodneva lokalno se očekuju kratkotrajni pljuskovi, osobito u Međimurju i okolici.
Vjetrovito u gorju, mirnije na kontinentu
Na kopnu će puhati slab do umjeren jugozapadnjak, koji će u višim predjelima gorja povremeno jačati. Na Jadranu pak dominira jugo, koje će biti slabog do umjerenog intenziteta, uz nešto niže temperature u Lici i Gorskom kotaru.
Najviše dnevne temperature kretat će se od 27 do 32 stupnja, iako će lokalno, osobito u višim predjelima, vrijednosti biti nešto niže.
Preporuka građanima je da tijekom najtoplijeg dijela dana potraže hlad i unose dovoljno tekućine. Vozačima savjetujemo dodatan oprez u slučaju pljuskova i skliskih kolnika na sjeverozapadu zemlje.



