GLAZBENA čarolija

POSTMODERN JUKEBOX Bez playbacka, bez granica: Čisti retro užitak u CZK-u

U punom Centru za kulturu Čakovec sinoć je održan koncert koji će se dugo pamtiti – na scenu je stupio svjetski poznati retro glazbeni kolektiv Scott Bradlee’s Postmodern Jukebox i priuštio publici večer za pamćenje

U sklopu aktualne turneje Magic & Moonlight, ovi nevjerojatni glazbenici, pjevači, plesači i zabavljači došli su ravno iz globalnih metropola – i potpuno osvojili Grad jazza.

Poznati po svojim originalnim vintage obradama suvremenih hitova, PMJ je i ovoga puta pokazao zašto je njihova koncertna dvorana uvijek puna.

Večer je bila prepuna sjajno aranžiranih obrada pjesama koje svi znamo, ali ih sinoć gotovo nismo prepoznali – jer su bile odsvirane i otpjevane u stilu jazza, swinga, soula i gospela.

Od Lady Gage, Rihanne i Madonne do U2 – svaka pjesma je dobila novo ruho, a publika je s oduševljenjem pratila svaki takt.

Na pozornici je sve bilo uživo – bez playbacka, bez trikova – samo vrhunska glazba, raskošne vokalne izvedbe i šarm neponovljive postave PMJ-a.

Glazbenici su briljirali kao pravi virtuozi, pozornica je bila uređena poput starinskog jazz kluba, a atmosfera je bila toliko intenzivna da se činilo kao da je publika teleportirana u neko drugo glazbeno vrijeme.

Vrhunac večeri bio je nastup sjajnog MC-ja Rogelija Douglasa Jr., koji je posebno oduševio izvedbom pjesme Still Haven’t Found What I’m Looking For grupe U2 – u moćnoj gospel verziji koja je izazvala ovacije publike.

Oduševljeni posjetitelji napuštali su CZK sa širokim osmijesima, tražeći još ovakvih glazbenih događanja u gradu. I zaista – Postmodern Jukebox ne samo da zna kako se radi show, nego ga uz glazbenu izvrsnost pretvara u emotivno putovanje kroz stilove i desetljeća. Čakovec je sinoć – bez sumnje – bio svjetski.

Povezani sadržaj
Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail info@emedjimurje.hr ili putem forme Pošalji vijest
Komentari
Najnovije