Hodočašće u Vatikan

ŽUPA ŠTRIGOVA U VATIKANU Hodočašće koje će ostati u srcima

Župa Štrigova doživjela nezaboravno hodočašće u Vatikan. Duhovni trenutak povijesti Crkve, oproštaj u bazilici svetoga Petra i molitve u jubilejskoj godini.

Župa Štrigova nedavno je doživjela nezaboravno hodočašće u Vatikan, gdje su hodočasnici imali priliku sudjelovati u jedinstvenom duhovnom trenutku povijesti Crkve. Hodočašće je bilo posebno u jubilejskoj godini, kada je oprost bio darovan, a hodočasnici su uživali u milostima kroz molitve i pokoru.

„Na kraju lijepo je reći HVALA! Hvala dragome Bogu na hodočašću, oprostu darovanom u jubilejskoj godini, na milostima darovanima po molitvama i pokori“, poručuju iz Župe Štrigova.

Hodočasnici su zahvalni na svim duhovnim darovima koje su primili tijekom boravka u Vatikanu. „Papa Franjo nas je često znao iznenaditi, ali je učinio ono po čemu ćemo ga pamtiti: držao nas je čvrsto na zemlji, ali očiju uvijek uprtih u nebo. I HVALA mu na tome“, poručuju Štrigovčanci, evocirajući njegove duhovne poruke.

Najemotivniji trenutak ovog hodočašća bio je oproštaj u bazilici svetoga Petra, gdje su se hodočasnici iz Štrigove dostojno pomolili za papu Franju, rimskog biskupa i prvosvećenika. Iako je preminuo, njegov utjecaj i poruke i dalje žive u srcima svih koji su sudjelovali u ovom hodočašću.

„Štrigovčanci su se od njega, rimskoga biskupa i prvosvećenika, našega Franceka, dostojno oprostili u bazilici svetoga Petra u Vatikanu“, ističu iz Župe Štrigova, s zahvalnošću na svim darovima milosti i duhovnoj snazi koju su primili.

Župa Štrigova Vatikan
Povezani sadržaj
Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail info@emedjimurje.hr ili putem forme Pošalji vijest
Komentari
Najnovije