
Unatoč bogatoj tradiciji i vrijednom radu, Udruga se suočava s problemom smanjenja članstva
Udruga žena za očuvanje tradicije i kulturne baštine “Zlatne ruke” Čakovec svečano je danas, 7. ožujka, otvorila izložbu ručnih radova pod nazivom “Žene čuvarice tradicije” u povodu Međunarodnog dana žena. Izložba je postavljena u zgradi Scheier i može se razgledati danas do 18 sati te u ponedjeljak od 9 do 17 sati.
Na otvorenju izložbe okupljenima se obratila Ana Vrbanec, osnivačica i donedavna predsjednica Udruge, koja je u posljednji trenutak uskočila umjesto aktualne predsjednice Branke Knez, spriječene zbog zdravstvenih razloga.
“Danas je izložba postavljena 19. put, u Scheierici drugi put. Izložba je postavljena u znak obilježavanja Međunarodnog dana žena. Ne znam na koji drugi način ženama ljepše čestitati ovaj dan, nego da izložimo vrijedne rukotvorine koje su napravile ženske ruke,” kazala je Ana Vrbanec.
Na izložbi su predstavljeni tradicionalni ručni radovi, ali i kreativni, moderniji uradci, koji svjedoče o umijeću, marljivosti i posvećenosti članica Udruge očuvanju kulturne baštine.
Posjetitelji su imali priliku istražiti bogatu paletu ručnih radova, uživati u raznolikosti tehnika i materijala korištenih u stvaranju svakog pojedinog komada. Unatoč bogatoj tradiciji i vrijednom radu, Udruga se suočava s problemom smanjenja članstva.
Stoga se pozivaju sve žene željne druženja, kreativnog izražavanja i rada za zajednicu da se pridruže ovoj vrijednoj inicijativi. “Udruga zaista vrijedi, mi radimo, ali se i družimo. Svakog četvrtka izlazimo iz naše dvorane obogaćene novim informacijama, novim saznanjima i novim iskustvima. Bilo bi nam jako žao da se Udruga ugasi,” istaknula je Ana Vrbanec.
Na otvaranju su bili pristutni i zamjenik župana Međimurske županije, Josip Grivec, gradonačelnica Grada Čakovca, Ljerka Cividini, Filip Horvat, direktor TZ Grada Čakovca te brojni drugi uzvanici.
Izložba “Žene čuvarice tradicije” još jednom je pokazala koliko je važno njegovati i čuvati ručni rad kao dio kulturne baštine, ali i kao oblik kreativnog izražavanja žena – jakih, neponovljivih, marljivih.



































