Na imanju u Stanetincu kornjače imaju idealne uvjete života, jezero, riblju mlađ, a i Anu koja o njima brine i na njih pazi
Dvadesetogodišnja Ana Krčelić iz Čakovca zna kako ispuniti slobodno vrijeme. Po struci upravna referentica, kad nije na poslu fotografira, bavi se manekenstvom, peca, ali i udomljava kornjače. Fotografija je bila prva preokupacija koja traje još od 2011. godine.
– Tada sam se učlanila u Fotoklub Čakovec i od onda se bavim fotografijom. Imala sam već mnogo izložbi, pa i međunarodne. U početku sam se više posvećivala portretu, a u posljednje vrijeme najviše volim fotografirati prirodu, otkriva Ana koja se kao manekenka nađe se i s druge strane fotoaparata.
Velika joj je strast i ribolov. Otkako je otac Darko na imanju u Stanetincu napravio dugo željeni ribnjak, zajedno odlaze na ribičiju i nekoliko puta tjedno.
– Imamo nekih 15 vrsta riba, od soma, amura, šarana, čak i štuke. Često tu pecamo i mogu reći da naše ribe dobro grizu. Baš smo nedavno na našem ribnjaku upecali amura koji je imao više od 15 kilograma. prepričava Ana i uvjerava nas da to nikako nije “ribička priča”.
A u suživotu s ribama i žabama je i devet vodenih kornjača.
– Kad smo prije četiri godine izgradili ribnjak našli smo kornjaču, invazivnu vrstu. S obzirom na to da nisam puno znala o kornjačama, učlanila sam se u Facebook grupu “Kornjače Hrvatske”. Zanimalo me može li boraviti tu u ribnjaku, što jede, govori Ana.
Kad su drugi članovi grupe vidjeli kakve uvjete može osigurati kornjačama, počeli su joj se javljati.
– Javili su mi se iz Vinkovaca, Zadra, Osijeka da bi nam dali kornjače na udomljavanje. Sada imam 9 vodenih i 6 kopnenih kornjača. Ako netko želi dati kornjaču na udomljavanje, primam ih, a mogu nam dostaviti ako imaju i višak hrane, kaže Ana.
Na imanju u Stanetincu imaju idealne uvjete života, jezero, riblju mlađ, a i Anu koja o njima brine i na njih pazi.
* Preuzeto iz lista Međimurje, broj 3.503