
Tradicionalni mimohod održat će se u srijedu, 25. svibnja s početkom u 13:30, a onda slijedi maturantska proslava ispred SRC-a Mladost
Završetak svojeg srednjoškolskog obrazovanja oko 900 međimurskih maturantica i maturanata proslavit će tradicionalnim Danima maturanata – Coolijadom, koja se, nakon dvije godine smanjenog obima vraća u svojem punom sjaju.
Već 19. godinu zaredom u organizaciju Coolijade zajedno ulaze Policijska uprava Međimurska, ravnatelji srednjih škola, Gradovi Mursko Središće, Čakovec i Prelog te Međimurska županija.
Nositelj organizacijskih aktivnosti ove je godine Srednja škola
Čakovec, pa je u novoj školskoj zgradi danas održano i
predstavljanje programa Coolijade, kao i svih preventivnih
aktivnosti zahvaljujući kojima se Međimurje, za razliku od drugih
sredina, može pohvaliti i ponositi činjenicom da od 2004. godine
nisu zabilježene veće incidentne situacije.

TKO ĆE BITI NAJMATURANTI?
Coolijada će se ove godine održati od 20. do 25. svibnja, uz okupljanja u Perivoju Zrinskih u petak, ponedjeljak i utorak, dok će se u srijedu održati tradicionalni mimohod maturanata ulicama Čakovca, s početkom u 13:30 ispred SRC-a Mladost. Tamo će se, nakon povorke, održati i završna svečanost uz glazbu DJ Alana.
Kao i prijašnjih godina, biraju su Najmaturant i Najmaturantica, za koje se glasati može sve do 24. svibnja, i to kuponima iz lista Međimurje i Međimurskih novina te putem službene Facebook stranice Srednje škole Čakovec.
Nagrade za Najmaturanta i Najmaturanticu osiguravaju gradovi Prelog i Mursko Središće, a Čakovec njihove razrede vodi na Gradske bazene ‘Marija Ružić’. Također, bira se i Najrazred, koji će biti nagrađen jednodnevnim posjetom Termama sveti Martin, pod pokroviteljstvom Međimurske županije. Najrazred će se birati po kreativnosti maturalne odore, ali i ponašanju i humanitarnoj aktivnosti, a o najboljem će odlučivati četveročlano povjerenstvo: predstavnica Međimurske županije Nives Kolarić Strah, predstavnik Grada Čakovca Ivica Pongrac, predstavnik PU međimurske Mladen Zadravec i predstavnica ravnatelja Gordana Ramušćak. Samo proglašenje predviđa se oko 15:00 u srijedu, 25. svibnja.
MATURANTI, OPREZ!
Policijska uprava međimurska tijekom maturantskih će dana pojačano boraviti u Perivoju Zrinskih, zajedno sa zaštitarskom službom Odsjeka za komunalno i prometno redarstvo Grada Čakovca, a kao i prijašnjih godina, bit će organizirane i roditeljske ophodnje.
Građane se tijekom maturantskih dana moli za strpljenje i razumijevanje, osobito 25. svibnja, kad će od 13:00 do 20:00 za sav javni promet, osim dostave, biti zatvoren dio Športske ulice u Čakovcu.
Iz PU međimurske maturante savjetuju da svoje osobne stvari ne ostavljaju bez nadzora, da izbjegavaju upravljanje motornim vozilima i biciklima, kretanje pješice cestom noću u grupama, da izbjegavaju incidentne situacije, ne oštećuju tuđu imovinu, da ne koriste pirotehnička sredstva, ne kreću se željezničkom prugom i za vrijeme kretanja vozila se ne naginju kroz vrata ili prozore i ne voze se na vanjskim dijelovima.