Mursko Središće: Uz pomoć bagera skela vraćena u tok rijeke Mure

Danas (srijeda, 15. veljače 2012. godine) nakon primljenog upozorenja Hrvatskih voda o potrebi “odleđivanja” plovnih objekata na Muri, u gradu Mursko Središće uz pomoć bagera skela u Fusku je uspješno vraćena u tok rijeke Mure.

Nanosi ledenih santi izbacili su skelu djelimično na obalu, a ista je bila okovana tonama leda što je predstavljalo opasnost obzirom na nadolazeće zatopljenje. Skela je bila doslovce okovana sa više desetaka tona leda, a nakon dva sata razbijanja i vađenja leda na obalu, skela je ponovo zaplivala i opasnost od odnošenja skele je vjerojatno otklonjena.

Radove je bagerom uspješno i hrabro, obzirom na uvjete izveo Josip Žganec, a pomagali su brodar Vinko, te lokalni dečki Juc i Rambo. U gradskoj lučici led su polomili samo djelomično obzirom što je pristup do njega gotovo nemoguć.

Iz naše mreže
Povezani sadržaj
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail info@emedjimurje.hr ili putem forme Pošalji vijest
Komentari
Najnovije