AVANTURIST I PODUZETNIK

Čakovčanec Denis Cizar zagovornik je eko turizma i osnivač uspješnog eko kampa u slovenskom mjestu Kog

Četrdesetdvogodišnjeg Čakovčanca ljubav je odvela u susjednu Sloveniju, gdje sada živi sa suprugom Simonom Cizar i vodi uspješnu ekološki prihvatljivu tvrtku ‘MURAMAR’

Avanturist, poduzetnik i borac za očuvanje prirode – riječi su kojima možemo opisati  42-godišnjeg Denisa Cizara. Osnivanjem vlastite tvrtke 2009. godine, uz veliku podršku supruge Simone, Denis svoje avanturističke strasti pretvara u posao. Za naš je portal ispričao dio svoje avanture u poduzetničkim vodama.

U samim počecima rada, tvrtka ‘MURAMAR’ bračnog para Cizar nudi organizirane rafting ture s ciljem isticanja ljepote rijeke Mure i upoznavanja iste, a od 2017. godine u sklopu tvrtke djeluje i eko kamp Templarjevo posestvo u pokrajini Prlekija, jedan od četiri te vrste u Sloveniji. 

– Na području Slovenije djeluju četiri ovakva kampa, inspirirana eko kampom Adrenalinček u blizini slovenskog Bovca, kojeg vodi Matic Leskošek. Posebno ga želim istaknuti jer nam je od samog početka pružio pomoć i djelovao kao inspiracija, guru za nas ostale. Kampovi nisu međusobna konkurencija, već od samih početaka prijateljski surađuju – rekao je Denis.

Kako kaže, prvotnu je ideju potrebno pomno razraditi pa su od velike pomoći u ostvarenju projekta Templarjevog posestva bili Ludvig Horvat i Jurij Pahernik iz Slovenije te Damir Klaić Ključ i Lorand Klemenčić iz Čakovca.

Prva sezona djelovanja eko kampa pokazala odlične rezultate

Avanturisti, koji su za odmor odabrali upravo Templarjevo posestvo, zaključuju kako je to odlično mjesto za ljubitelje prirode, mira i tišine. Stvoreno je za odmak od urbanih sredina, a jedinstven je i po tome što pruža nešto ekstremniju opciju – rafting u cilju upoznavanja okolice i toka rijeke Mure. Kamp je ove sezone privukao goste iz Nizozemske, Belgije, Poljske, Austrije i Njemačke.

Za one koji možda ne posjeduju opremu za kampiranje, a žele se odmoriti na ovakvom mjestu, bračni par Cizar pobrinuo se da boravak u ovom eko kampu bude kompletan. Uz pomoć prijatelja i poznanika izradili su ‘Templarjeve hiške’, deset instaliranih šatora prekrivenih drvenim krovom, koji sadrže madrac, posteljinu, deku i jastuk.

– Želeći naglasiti važnost aktivnog života te očuvanje okoliša i ljudske veze s prirodom, odlučio sam poraditi na ovakvom posebnom mjesto za odmak od svakodnevnog života. Templarjevo posestvo temelji se na ekološki odgovornom boravku u netaknutoj i očuvanoj prirodi, u području koje po svojim prirodnim odlikama zaslužuje poseban tretman. Vjetar u leđa pružaju nam zadovoljni posjetitelji, a prva sezona djelovanja eko kampa pokazala je da su takvi posjetitelji zaista brojni – zaključuje Denis Cizar.

Ovaj izniman avanturist dugogodišnji je borac protiv gradnje hidroelektrana i koordinator veslačke i kajakaške turneje za očuvanje balkanskih rijeka ‘Balkan rivers tour 3’, u organizaciji ekstremnog kajakaša i biologa Roka Rozmana, stoga ovu priliku koristi za poziv svih interesenata da se 5. listopada 2018. godine pridruže značajnom spustu po balkanskim rijekama.

Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail info@emedjimurje.hr ili putem forme Pošalji vijest
Komentari
Najnovije