
'Slupali su cijeli red crijepova na prostoriji KUD-a, ne znamo kako to sanirat'
Općinski vijećnik Svetog Jurja na Bregu Zlatko Korunić upozorio je na pojavu vandalizma kod društvenog doma u Zasadbregu.
– Slupali su cijeli red crijepova na prostoriji KUD-a, ne znamo kako to sanirati. Okuplja se mladež, stižu romobilima, dolaze i iz drugih sela. Lumpuju, a mi pokupimo smeće kada imamo probe.
Već su nam razbilijali prozore i vrata. Uredili smo im dvije klupe i stol bliže antenskom stupu, no to im se nije svidjelo jer je na vidljivom mjestu pa su ih odnijeli iza objekta.
Djevojke su naše, a dečki dolaze izvana – opisao je situaciju vijećnik Korunić. Vijećnik Miljenko Bakač, također iz Zasadbrega, složio se da dečki dolaze izvana, “nisu njihovi”, te da odlaze u mrak.
Načelnik Anđelko Nagrajsalović kazao je kako rade na uvođenju videonadzora uz javne objekte u 2026. godini. Zasadbreg je na listi jer je dom iza područne škole.
– Razgovarat ćemo i s mjesnim odborom, dajte i Vi, da im se napravi nešto gdje mogu biti, neka nadstrešnica.
Također, moramo urediti i proširiti to dječje igralište. Sanirat ćemo te crjepove, njih tridesetak. Veći je problem što je riječ o starom modelu crijepa koji ćemo teško pronaći – dodao je načelnik.
*Preuzeto iz lista Međimurje, br. 3690





