PRIJETILI DA ĆE MU UBITI OBITELJ Dugovao 800, a uzeli mu 5 tisuća eura

Općinsko državno odvjetništvo u Varaždinu je 21. ožujka donijelo rješenje o provođenju istrage protiv dvoje hrvatskih državljana (1992. i 1994.) zbog osnovane sumnje da su počinili kazneno djelo protupravne naplate.

– Postoji osnovana sumnja da su okrivljenici od srpnja 2015. do lipnja 2016. godine; u cilju naplate iznosa od 800,00 eura kojeg je prvookrivljenik pozajmio oštećeniku; u porukama preko društvenih mreža te porukama i pozivima mobitelom tražili od njega plaćanje sve većih iznosa novca od onog pozajmljenog.

Osnovano se sumnja da su u konačnici zatražili od oštećenika da im isplati iznos od 5.000,00 eura uz prijetnje kako će mu u kuću doći ljudi koji će poubijati njegovu obitelj i njemu polomiti noge ako im ne plati traženi iznos novca.

Oštećenik im je, u strahu za osobnu sigurnost i sigurnost članova svoje obitelji, isplatio traženih pet tisuća eura – priopćili su iz DORH-a.

Dokaže li im se krivnja, lihvarima se za to nedjelo prema Kaznenom zakonu može izreći kazna od jedne do osam godina zatvora.

Povezani sadržaj
Iz naše mreže
Preporučeno
Najnovije