Komentar nedjeljnog kola: U Cirkovljanu bez golova, potop Poleta

U 1. HNL za žene Trnava iz Goričana je slavila kod Agrama 3:1. Poluvrijeme je bilo 1:1, a gol za Trnavu postigla je Grabar već u 4. minuti. U nastavku golove za Trnavu postigle su Valušek u 65. minuti i Horvat u 85. minuti. Od 60. minute domaćin je bio s igračicom manje.

Katarina Zrinski je očekivano poražena od prvakinja Osijeka s visokih 0:10. Osječanke su u prvom dijelu dale četiri gola i u drugom dijelu još šest.

Naprijed i Pušćine
odigrali su u MŽNL bez golova 0:0. Polet je stradao kod Zadrugara 6:1. Iako je poluvrijeme bilo 1:1 u nastavku pet golova domaćina.

MŽNL: subota Mladost Komet – Međimurec 4:1, Sloboda – Graničar 1:2, Rudar – Plitvica 2:3, Centrometal – Zelengaj 5:1, Nedelišće – Novi Marof 8:1. Nedjelja Naprijed – Pušćine 0:0 i Zadrugar – Polet 6:1.

1. ŽNL: Gostujuća slavlja Dinama Domašinec i Omladinca Novo Selo Rok

Dinamo Palovec je pobijedio Galeb 3:1 nakon što je poluvrijeme bilo 2:0. Fenjeraš Sloboda Mihovljan je na polurevemenu vodila 1:0 protiv Dinama iz Domašinca, da bi na kraju gost slavio 1:3.

Tri susreta odlučio je jedan gol. Kraljevčan je bio bolji od Mladosti iz Svete Marije 1:0 golom u prvom dijelu, Mladost Palinovec je pobijedila imenjaka iz Ivanovca 1:0 golom u drugom poluvremenu, a Sokol je poražen kod kuće od Omladinca (NSR) 0:1.

Pobjeda Poleta iz Pribislavca

Polet Pribislavec ispratio je Jedinstvo Gornji Mihaljevec rezultaom 4:1. Poluvrijeme je bilo 3:0. Golovima u 70. i 84. minuti Spartak je pobijedio BSK 2:0.

1. ŽNL: Sloga (Čakovec) – Trnava 0:0 /10:00 sati/, Dinamo (Palovec) – Galeb 3:1, Sloboda (Mihovljan) – Dinamo (Domašinec) 1:3, Kraljevčan 38 – Mladost (Sveta Marija) 1:0, Mladost (Palinovec) – Mladost (Ivanovec) 1:0, Sokol – Omladinac (Novo Selo Rok) 0:1, Polet (Pribislavec) – Jedinstvo (G. Mihaljevec) 4:1 i Spartak – BSK 2:0.

2. ŽNL skupina A: Strahoninec na bod lideru Hodošanu

Croatia je bila bolja od Dubravčana 2:1. Poluvrijeme je bilo 2:0. Strahoninec je bio uvjerljiv u gostima kod Drave gdje je slavio 7:1. U Mačkovcu petarda Omladinca u pobjedi nad Jedinstvom iz Novog Sela na Dravi 5:1.

Petarda Omladinca iz Mačkovca

2. ŽNL skupina A:
subota Hodošan – Bratstvo (Savska Ves) 2:2. Nedjelja ČSK – Borac (Turčišće) 2:2, Drava (D. Mihaljevec) – Strahoninec 1:7, Croatia – Dubravčan 2:1, Otok – Dubrava 0:6, Omladinac (Držimurec Strelec) – Draškovec 3:0, Omladinac (Mačkovec) – Jedinstvo (Novo Selo na Dravi) 5:1, Budućnost (Miklavec) – Vidovčan 0:0.

2. ŽNL skupina B: Slogi Štrigova derbi i prvo mjesto

Veliki jesenski derbi odigrali su Sloga Štrigova i Pobjeda Gornji Hrašćan pred 150 gledatelja. Sloga je bila uvjerljiva rezultatom 4:1. Poluvrijeme je bilo 1:0 pa u nastavku 4:0, gosti su postigli tek počasni pogodak.

Mali Mihaljevec je pobijedio Vučetinec 4:3. Poluvrijeme je bilo 2:1. U drugom dijelu domaćin je povao i 4:1 pa su gosti s dva gola smanjili rezultat. Zanimljivo je bilo i u susjedskom derbiju u Brezju gdje su Hajduk i Šenkovec odigrali 3:3. Domaćin je poveo, gosti poravnali i poluvrijeme je 1:1. Imali su Šenkovčani 1:3, no u zadnjih desetak minuta dva gola Brezovčana za podjelu bodova.

2. ŽNL skupina B: subota D. Koncovčak – Trnovec 2:0. Nedjelja Zasadbreg 77 – Mura 1:8, Zebanec – Venera 2:3, M. Mihaljevec – Vučetinec 4:3, Hajduk (Brezje) – Šenkovec 3:3, Sloga (Štrigova) – Pobjeda 4:1, Plavi – Hajduk (Štrukovec) 1:1 i Bratstvo (Jurovec) – Napredak 2:0.

3. ŽNL: Jedanaest golova Budućnosti Podbrest

U Podbrestu Budućnost je premoćno pobijedila Mladost iz Selnice 11:1. Jedini uspješan gost bio je Dinamo Žiškovec koji je u Gardinovcu bio bolji od Radničkog 4:3.

3. ŽNL: subota Mladost (Dekanovec) – Podturen 1:2, Parag – Eko 3:0 (b.b.). Nedjelja Jadran – Drava (Kuršanec) 6:2, Budućnost (Podbrest) – Mladost (Selnica) 11:1, Radnički – Dinamo (Žiškovec) 3:4 i Borac (D. Hrašćan) – Torpedo 2:1.