Snaga rukotvorstva iz prošlosti, prosljeđuje znanje sadašnjosti i čuva budućnost ili na slovenskom Moč rokodelstva daje znanje sedanjosti in ohranja prihodnost, naslov je hrvatsko- slovenskog projekta vrijednog 172.268 eura, od čega je za sufinanciranje EFRR-a zatraženo 148.977 eura, dok je vlastiti doprinos 26.290 eura.
Akronim projekta čiji su partneri slovenska Ljudska univerza Općine Šentjur i Ljudska univerza Kočevje, te hrvatski, TZ Štrigova i TZO Marija Bistrica je ROK4.
S hrvatske, točnije međimurske strane kao partner u projektu sudjeluje Turistička zajednica Općine Štrigova čiji su ukupni prihvatljivi troškovi 44.701 eura, a od strane EFRR-a je zatraženo 37.996 eura što je 85 posto ukupnog iznosa, dok će vlastito sufinanciranje iznositi 6.705 eura ili 15 posto.
Projektom se želi ojačati svijest o potrebi očuvanja starih zanata, očuvanje tradicionalnog kulinarstva, čuvanje i oživotvorenje kulturnih izvora u regiji, poticati prekograničnog kulturnog naslijeđa i turizma, te na kraju i poticanje samozapošljavanja i aktivnog starenja.
TZ Općine Štrigova sredstvima koje će izboriti na natječaju želi obnoviti i postaviti kovačnicu i opremiti je adekvatnim eksponatima koji potječu iz 1870. godine. Na temu kovaštva educirati se učenici štrigovske Osnovne škole te zainteresirani mještani.
Voditelj projekta ROK4 je Josip Mikec, neumorni voditelj TIC-a u Štrigovi, a projekt traje do 31. ožujka 2016. godine.