Zrinskice poražene u gostima kod Umaga

U prvenstvenom susretu prve lige za rukometašice Zrinski je poražen kod Umaga 26:22. Poluvrijeme je bilo 14:13. Čakovčanke su vodile veći dio prvog poluvremena, a kraj pripada Umagu koji je u nastavku držao rezultatsku prednost i na kraju pobijedio s četiri gola viška.

Čakovčanke su dobro krenule u utakmicu. Nakon desetak minuta igre Zrinski je imao prednost 4:6 s četiri gola Stele Posavec i dva Paule Posavec. Golovima Janković i Matajie Umag se vraća na 6:6. Melani Balić pogađa za 6:7, a Paula za 6:8. U prvoj polovici šut nije išao Suzanu Furjan koja iz tri pokušaja nije uspjela postići gol.

S dva gola domaćin se opet vraća na 8:8, a Nikolina Ladić donosi prednost Čakovčankama 8:9. Nakon 9:9 Paula daje svoj četvrti gol za 9:10, a Janković poravnava za Umag kod 10:10 nakon 20 minuta igre. Paula je i dalje stopostotna petim golom za 10:11, a Janković vraća na 11:11.

U 24. minuti Umag prvi puta vodi kod rezultata 12:11, a Furjan iz četvrtog pokušaja daje prvi gol za 12:12. Ena Car daje svoj prvi gol za novu prednost Zrinskica 12:13. Nakon isklučenja naše Ire Resman Žuliček vraća na 13:13 pa Gašić daje gol za 14:13 što je i rezultat na poluvremenu.

Matajia daje gol za 15:13 na početku drugog dijela i Umag je od 12:13 došao do 15:13 i prvi puta domaćin ima dva gola više. Stela smanjuje na 15:14. Ana Krmpotić na čakovečkim vratima skida sedmerac Matajiji nakon čega ista igračica daje gol za 16:14. Žuliček podiže na 17:14. Tena Horvat prvim golom smanjuje na 17:15.

Na domaćoj strani druga Tena, prezimena Matajia, je i dalje neumoljiva i petim golom donosi prednost Umagu 18:15. Furjan je i dalje jako loša u napadu i ima učinak 1 gola iz 8 pokušaja, domaća vratarka Pavić bilježi petu obranu, a nakon toga brani i udarac Tene Horvat.

Paula je sigurna realizatorica prvog sedmerca za 18:16 i odmah nakon toga daje gol iz igre za 18:17 što je ujedno i njen već 8 gol. Jajčević vraća Umagu dva gola prednosti kod 19:17, a do kraja susreta je 15 minuta. Žuliček je isključena dvije minute. Čakovčanke ne koriste igračicu više pa Imamović daje gol za 20:17 i domaće igračice opet imaju tri gola prednosti.

Stela s crte od 6 metara smanjuje na 20:18, no s druge strane Matajia odmah daje gol za 21:18. Havić podiže s dva uazstopna gola na 23:18, Umag prvi puta ima 5 golova viška, a do kraja susreta je 11 minuta.

Žuliček daje gol za 24:18 i pitanje pobjednika je riješeno desetak minuta prije kraja susreta. Od 43. minuta kad je bilo 18:17 do 51. minute Zrinskice su postignule samo jedan gol, domaćin šest i tu je bila riješena utakmica. Hana Laptoš daje prvi gol i smanjuje na 24:19, a Žuliček prolazi za 25:19. Slijedi deveti gol Paule Posavec za 25:20 te prvi Elene Benčik za 25:21. Krmpotić na golu brani još jedan sedmerac, no Nushi je uspješna za 26:21. S druge je strane uspješna Stela za konačan rezultat 26:22 za Umag.

ŽRK Zrinski: Ana Krmpotić, Paula Posavec 9, Gita Šarić, Suzana Furjan 1, Dina Glad, Stela Posavec 7, Aleksandra Sinanović, Nikolina Ladić 1, Melani Balić 1, Ira Resman, Tena Horvat 1, Ena Car 1, Teja Ivačić, Elena Benčik 1, Ena Zagoršćak i Hana Laptoš 1.

Zrinski nakon 20 kola ima 5 pobjeda, 2 neriješena rezultata i 13 poraza. S 12 bodova na rubu su zone ispadanja i do kraja prvenstva trebat će dobiti domaće susrete protiv Osijeka i/ili Trešnjevke želi li se ostati u prvoligaškom društvu.

Preostala su još šest kola do kraja prvenstva: Zrinski – Osijek, Lokomotiva – Zrinski, Zrinski – Podravka, Zelina – Zrinski, Zrinski – Trešnjevka i Sesvete – Zrinski. Osim Osijeka svi ostali klubovi su s vrha tablice ili iz gornje polovice i pred našim je rukometašicama izrazito težak posao.