Odbojkaši Centrometala na korak do završnice kupa

U prvom četvrtfinalnom susretu kupa Hrvatske odbojkaši Centrometala pobjedili su u Karlovcu istoimenog domaćina 3:1 i došli na korak do plasmana na Final four.

Za razliku od prošlih susreta u početnoj postavi Međimuraca nastupio je veteran Makarov. I sam početak je odličan. Poveo je Centrometal 4:0 pa 6:1.Domaći su se pomalo približavali te sredinom seta došli na poen zaostatka. No preokret nisu uspjeli napraviti. Nakon 19:17 Centrometal radi tri uzastopna poena i tu je set rješen. Na kraju završava 25:21.

U drugom setu ekipa Karlovca imala je jedino vodstvo kod 5:4. Nakon toga Centrometal vodi cijeli set sa par poena prednosti. U završnici je svega 20:19, no tada opet četiri uzastopna poena gostiju. Set završava 25:20.

U trećem setu vodi Centrometal 4:3 i tada staje. Domaći odlaze na 9:6, na tehničkom odmoru imaju 12:8. Tada Kirić mijenja tehničara i ulazi Gotal. No prednost domaćih i dalje raste do 15:8. Iz igre izlazi i Kurteš, a set završava 25:18 za smanjenje domaćih od 1:2.

Kada je Karlovac poveo u četvrtom setu 8:5 činilo se da slijedi preokret utakmice. No ubrzo se Centrometal sredio pa je poravnato već kod 11:11. Kasnije tri uzastopna poena na servis Posavca pa još pet na servis mladog Jurasa i utakmica je odlučena. Završava 25:18 za goste.

Uzvrat se igra u srijedu 26. listopada u Nedelišću. Sada se Centrometal okreće prvenstvu. U subotu u Aton dolazi zagrebačka Mladost. Utakmica se igra sa početkom u 18:00 sati, a ulaz je slobodan. Domaći očekuju da ponove susret s kaštelanskom Mladosti i da dođu do novih bodova. A za to će opet trebati podrška kakvu su imali upravo u susretu sa Kaštelanima.

OK KARLOVAC – OKM CENTROMETAL 1:3 (21:25,20:25,25:18,18:25)