Sloga Čakovec i Novi Marof bez pobjednika

U prijepodnevnom susretu Međužupanijske lige Čakovec – Varaždin Sloga je u Čakovcu dočekala Novi Marof. Susret je završio 2:2.

Gledatelji su vidjeli već četiri gola u prvom poluvremenu. Gosti su poveli 0:2 golovima u 11. minuti te iz kaznenog udarca u 16. minuti, no efektnim golom iz voleja Dokleje u 30. minuti pa lijepim golom glavom Fučka u 38. minuti  nakon prodora i ubačaja s lijeve strane Čakovčani su do poluvremena poravnali na 2:2.

Zaiskrilo je bez potrebe pri kraju prvog dijela. Igrač Novog Marofa radi prekršaj za žuti karton nakon čega na njega nasrće domaći igrač i ruši ga. Stvorila se gužva, glavni sudac Roman Lacković iz Varaždina gostu daje javnu opomenu, a domaćem ništa na čuđenje gostiju. Kapetan Novog Marofa Ivan Horvat uzalud se trudio objasniti sucu svoje viđenje situacije. Vrijeme gužve koristi jedan od domaćih igrača koji odlazi s terena skidajući majicu (?). Kako je glavni sudac rješavao gužvu to nije vidio pa je glavnom sucu ovaj događaj sugerirao pomoćni sudac, no i ovdje izostaje bilo kakva reakcija djelitelja pravde. Na treneru Sloge Danijelu Štefulju je da ukaže svojim igračima da im se ovakve greške ne smiju događati.

U drugom dijelu mreže miruju, ali uzbuđenja nije nedostajalo. Imali su jedni i drugi svoje prigode koje nisu znali realizirati. Dvadesetak minuta prije kraja susreta gosti ostaju s igračem manje jer im je isključen kapetan. U samoj završnici dvojbena situacija u kojoj domaćini smatraju da je bio kazneni udarac, no ništa nije bilo dosuđeno.

Od naših predstavnika još Polet popodne gostuje kod Zelengaja.

MŽNL Čakovec – Varaždin, 2. kolo: subota Rudar – Mladost Komet Prelog 2:0, Centrometal – Plitvica Gojanec 5:1, Archea Čakovec – Naprijed 4:6, Nedelišće – Pušćine 3:1, Sloboda Slakovec – Graničar Kotoriba 3:1. Nedjelja Sloga Čakovec – Novi Marof 2:2 /10:00/, Zelengaj – Polet /17:30/.