Poraz Međimurja u Bjelovaru, golijada Čakovca i Naprijeda

U susretu 3. HNL istok Međimurje je na otvaranju prvenstva poraženo kod Bjelovara poraženo 2:1. Bjelovarčani su dobili prvo poluvrijeme 1:0, u nastavku su poveli 2:0, a za Čakovčane je na konačnih 2:1 smanjio Rebernik.

Trener Međimurja Mario Kovačić nam je rekao: “Nismo realizirali svoje prigode, a oni su iz dva udarca prema našem golu zabili dva gola nakon naših pogrešaka. Sve je prošlo korektno, imali smo bolje prigode, ali nismo zabili.”

3. HNL istok 1. kolo: Bjelovar – Međimurje 2:1.

MŽNL Čakovec – Varaždin: Golijada u Čakovcu

Archea Čakovec i Naprijed Cirkovljan odigrali su 4:6. Gosti su poveli, domaćin je poravnao. Pa su opet gosti zabili pa opet Čakovec zabija na 2:2 i tako je do samog kraja poluvremena kad Naprijed zabija za 2:3.

U nastavku susreta preokret Čakovca koji zabija za 3:3 pa nakon toga za 4:3. Kratko je trajalo to vodstvo jer Naprijed vraća na 4:4. Čakovčani nakon toga dobivaju dva crvena kartona i dobro se drže do samog kraja susreta, no Naprijed ipak zabija najprije za 4:5 te na samom kraju iz slobodnog udarca za 4:6.

Rudar je u Murskom Središću pobijedio Mladost Komet Prelog 2:0 s oba gola u drugom poluvremenu.

Centrometal Macinec je petardom ispratio Plitvcu Gojanec. Poluvrijeme je bilo 3:0, a na kraju 5:1. Nedelišće je bilo bolje od Pušćina 3:1 nakon što je prvi dio igra završio 1:1. Sloboda je u Slakovcu porazila Graničar Kotoribu 3:1. Poluvrijeme je bilo 2:0.

MŽNL Čakovec – Varaždin, 2. kolo: subota Rudar – Mladost Komet Prelog 2:0, Centrometal – Plitvica Gojanec 5:1, Archea Čakovec – Naprijed 4:6, Nedelišće – Pušćine 3:1, Sloboda Slakovec – Graničar Kotoriba 3:1. Nedjelja Sloga Čakovec – Novi Marof /10:00/, Zelengaj – Polet /17:30/.

Međimurske lige: Tri domaće pobjede

U 2. MNL zapad Donji Koncovčak je pobijedio Mali Mihaljevec 4:1 sa svim golovima u drugom poluvremenu.

U 2. MNL istok Hodošan je bio bolji od Borca 3:1. Poluvrijeme je bilo 1:1. U 3. MNL Vučetinec je pobijedio Torpedo 4:2 u Zasadbregu. Poluvrijeme je bilo 3:2.

1. MNL 2. kolo: Trnava – Šenkovec, Kraljevčan 38 – Mladost (I), Sokol – Omladinac (NSR), Polet (P) – Jedinstvo (NSD), Dinamo (D) – Dinamo (P), Sloboda (M) – BSK, Mladost (SM) – Spartak, Mladost (Pal.) – Međimurec.

2. MNL zapad, 2. kolo: Donji Koncovčak – Mali Mihaljevec 4:1 /subota/. Nedjelja: Venera – Bratstvo (J), Trnovec – Hajduk (Š), Mura – Bratstvo (SV), Napredak – Sloga (Š), Drava (K) – Plavi (Pek.), Zebanec – Jedinstvo (GM), Strahoninec – Pobjeda.

2. MNL istok, 2. kolo: Hodošan – Borac 3:1 /subota/. Nedjelja: Drava (DM) – Galeb, Budućnost (P) – Omladinac (DS), Budućnost (M) – ČSK, Croatia – Dubrava, Otok – Dubravčan, Vidovčan – Graničar (N), Draškovec – Zasadbreg 77.

3. MNL, 2. kolo: Vučetinec – Torpedo 4:2 /subota u Zasadbregu/. Nedjelja: Borac (DH) – Eko, Mladost (D) – Omladinac (M), Mladost (S) – Dinamo (Ž), Radnički – Hajduk (B), Bratstvo (P) – Jadran. Parag je slobodan.