Kristina Dudek i Marija Hižman na EP u Zürichu

Ženska štafeta 4×400 na Europskom prvenstvu u Zürichu u sastavu Dora Filipović, Marija Hižman, Lucija Pokos i Kristina Dudek osvojila je 15. mjesto u kvalifikacijama s vremenom 3:42,96. Od četiri naše atletičarke dvije su naše Međimurke, Krisitina Dudek iz Čakovca i Marija Hižman iz Mačkovca.

Naša ženska štafeta 4×100 metara osvojila je posljednje 15. mjesto u kvalifikacijama. Ivana Lončarek, Pokos, Dudek i Nika Župa istrčale su rezultat 45,47 s. Rezultati su u okvirima očekivanog i možemo čestitati našim djevojkama koje su nastupile na najvećem europskom natjecanju.

Ovdje moramo istaknuti i sjajan rezultat najbolje svjetske bacačice diska Sandre Perković koja je bacivši disk do novog hrvatskog rekorda 71,08 metara, postala prva atletičarka koja je u ovoj disciplini osvojila tri uzastopna naslova europske prvakinje.