Ruskinje bolje od Slovenki, Brazilkama +3 na kraju protiv Tunisa

U svojoj četvrtoj utakmici na Svjetskom prvenstvu reprezentacija Rumunjske suprotstavila se ekipi Kine te je još jednom bila uvjerljiva na putu prema novoj pobjedi. Nakon prvih 30 minuta igre Rumunjska je vodila 19:12 koje je pretvorila u pobjedu 39:25.

Bianca Tiron
ugradila je devet golova u pobjedu svoje ekipe, vratarke Rumunjske obranile su deset lopti, dok su Xiuxiu Tian i Mengqing Jin zabile po pet puta za Kinu, a vratarke Kine dodale su deset obrana.

Rusija jasno pokazuje svoju najbolju igru u Čakovcu, gdje je smještena skupina D, te je tako upisala i četvrtu pobjedu u nizu. U četvrtak Rusija je bila bolja od Slovenije te je nakon prvog poluvremena imala dobro vodstvo 20:15 koje je potom preraslo u pobjedu 36:27.

Daria Dmitrieva
sa sedam je golova predvodila Rusiju do pobjede, ruske vratarke obranile su 12 lopti, dok je najbolja igračica u redovima Slovenije bila Tjaša Stanko sa šest golova, a vratarke Slovenije dodale su deset obrana.

Nakon što je bio bolji od Kine u posljednjem kolu, Brazil je osigurao novu pobjedu u četvrtak protiv Tunisa. Rezultat je na poluvremenu glasio 16:9 za Brazil koji je na kraju pobijedio 28:25. C. G. Pessoa predvodila je Brazil do pobjede s osam golova, G. Moreschi obranila je 17 lopti, dok su Saida Rejeb i Sirine Farhani zabile po pet puta za Tunis, a Abir Chebbi zaustavila je 16 lopti.

Nakon četiri kola vodeće Rusija i Rumunjska imaju 8 bodova, Slovenija i Brazil 4, dok su Kina i Tunis bez bodova.