Pobjeda rukometaša Preloga u šokantnoj utakmici

U susretu 1. HRL Prelog je pobijedio Dugo Selo 26:25. Prelog je u prvom dijelu dobro otvorio susret i imao prednost do 20. minute 11:7. No greškama i propustima domaćih igrača na poluvremenu gosti vode 13:14.

Dugom Selu ovo je bila bitna utakmica za ostanak u ligi pa ne popuštaju u drugom poluvremenu i u 40. minuti vode 17:20, a u 51. minuti 21:24. Prelog kreće na sve ili ništa i poravnava na 25:25. Domaćin prvo vodstvo ima u drum poluvremenu prija kraju 26:25 pa se gosti vraćaju na 26:26.

Prelog zabija za 27:26, a Dugo Selo ima napad na samo četvoricu igrača Preloga. Prelog se uspio obraniti i dolazi do velike pobjede.

Trener Dubravko Hozjak nam je prokomentirao: “Šokantna utakmica na kraju, ovaj puta se i publika digla, njih dvjestotinjak. Dečki su dali na terenu sve od sebe, drago mi je da smo i mi u jednoj ovakvoj utakmici pobijedili. Svi su dali svoj doprinos, uspijeli smo s vjerom da možemo doći do pobjede.”

S 22 boda Prelog je i dalje 5. na tablici, slijedi gostovanje u Splitu kod Hrvatskog dragovoljca i domaći susret s Kozalom.

U međimurskom susretu 3. HRL sjever rukometašice Preloga pobijedile su Čakovec 22:19 (10:8).

Kod rukometaša Čakovec je bio uvjerljiv kod Lipe 46:30 (21:14), dok ne Nedelišće izgubilo kod kuće od druge ekipe Varaždina 30:36 (12:15). Rukometašice Zrinskog u nedjelju gostuju u susretu 2. HRL Sjever kod Pitomače.