Plasman odbojkašica čakovečke Gimnazije na državno natjecanje

U srijedu, 12. veljače u dvorani Ekonomske i trgovačke škole Čakovec održano je poluzavršno natjecanje u odbojci za djevojke. Nakon održanih županijskih natjecanja pravo na sudjelovanje izborile su četiri škole: Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec, Prva gimnazija Varaždin, Srednja škola Marka Marulića Slatina i Gimnazija Ivana Zakmardija Dijankovečkoga Križevci.

Odbojkašice čakovečke Gimnazije željno su iščekivale ovaj turnir u nastojanju da se pokušaju plasirati na završno natjecanje u Poreču. Kvaliteta ekipe, marljive pripreme i veliko sportsko srce svih djevojaka glavni su razlozi ovog veoma uspješnog rezultata.

Nakon pobjede nad Slatinom, finalna utakmica protiv Varaždinki bila je neizvjesna jedino u prvom setu, kojeg su osvojile rezultatom 25:23, dok je drugi set bio nešto lakši zahvaljujući odličnoj igri ekipe “Gimnazijalac”. Pobjedom 2:0 postale su prvakinje regije i plasirale se na Završno državno natjecanje u Poreč.

Trenerica Ivia Trupković bila je zadovoljna borbenošću i igrom svojih djevojaka: Sare Petak, Ane Stanković, Lane Florjanić, Annabelle Ciglar, Inke Varga, Petre Posedi, Paule Pufek, Klare Novak, Zdravke Benko, Lucije Zadravec, Marte Marciuš, Stele Kuhanec i potpore- Lane Novković. Voditeljica ekipe bila je Suzana Trupković, prof. mentor.