Šokovi u kupu: Samo jedna pobjeda nositelja u devedeset minuta

Danas je odigrano sedam susreta šesnaestine finala Međimurskog nogometnog kupa. U samo jednom susretu je slavio gost koji je bio nositelj, a u ostalim susretima ili pobjeda domaćina, odnosno posrtanje nositelja u prvom susretu kupa u ovoj sezoni, ili je rulet jedanaesteraca odlučivao o prolasku dalje.

U čakovečkom srazu Sloga i Međimurje završili su 0:0. Slogaši se već u početnih desetak minuta složili dvije dobre prigode. Do kraja susreta mogli su zabiti jedni i drugi, no golova nije bilo. Međimurje ipak prolazi dalje boljim izvođenjem jedanaesteraca 4:1.

Čukovec ’77 izbacio je trećeligaša Nedelišće. Susret je završio bez golova 0:0, a u izvođenju jedanaesteraca slavi domaćin 3:2.

Jedanaesterci su bili i u Gardinovcu gdje su Radnički i Šenkovec odigrali 1:1. Šankovec je slavio 5:6 boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Međimurec je na svom terenu porazio Poleta iz Svetog Martina na Muri 2:0. Međimurec je u svakom dijelu zabio po jedan gol.

Jedini nositelj koji je slavio danas je Sloboda Slakovec. U Svetoj Mariji Mladost je povela 1:0, no Slakovčani su preokrenuli rezultat i pobijedili 1:2.

Osim Nedelišća i Poleta ispala su još dva nositelja. Rudar je u Murskom Središću porazio Spartak 3:2. Poluvrijeme je bilo 1:1.

Polet Pribislavec je na svom travnjaku zabio u prvom dijelu jedan gol Dinamu iz Palovca i tu je prednost znao zadržati do kraja za minimalnu pobjedu 1:0.

Polet je u Pribislavcu jednim golom izbacio Dinamo iz Palovca

Ostalih devet utakmica igra se sutra, a sudeći po današnjim rezultatima gosti koji su nositelji i papirnati favoriti bit će na velikim mukama da potvrde svoj status.