Međimurje u kupu domaćin Lekeniku, Mladost Palinovec gostuje kod Novigrada

U Zagrebu je održan ždrijeb parova i domaćina utakmica pretkola Hrvatskog nogometnog kupa: ždrijebom na kojem je bila većina predstavnika 32 kluba sudionika rukovodio je predsjednik Povjerenstva za natjecanje kupa Neven Kolić, a u ime HNS-a nazočne je pozdravio predsjednik Davor Šuker koji je i izvukao prvih nekoliko parova.

U pretkolu HNK-a sudjeluju 32 kluba pobjednika ili finalista natjecanja za Županijski nogometni kup. Međimurje će na svom terenu dočekati Lekenik, a Mladost Palinovec će gostovati kod Novigrada.

Utakmice se igraju u srijedu 28. kolovoza u 16 sati po jednostrukom kup sustavu: u slučaju neodlučenog rezultata nakon 90 minuta, igraju se produžeci 2 x 15 minuta, a ako i po završetku produžetaka rezultat bude neodlučen, pobjednička momčad utvrditi će se izvođenjem jedanaesteraca.