Filip Baranašić sjajan u Goteborgu

Filip Baranašić, dvanaestogodišnji rukometni vratar iz Hodošana, član čakovečkog RK San Sport, kao jedan od najperspektivnijih mladih hrvatskih rukometnih vratara opet je bio pozvan da se priključi uzrastu svojih vršnjaka RK Croatia osiguranje koji su nastupili na Partille kupu, kako ga mnogi nazivaju, neslužbenom svjetskom prvenstvu i za 2000. godište koje se održavalo u švedskom Goteborgu.

Zagrepčani su bili uspješni u svim susretima i u finalu su nadjačali svoje protivnike koji su se jednostavno izgubili na terenu prvih 10 minuta. Svi se složili da je Zagreb jedna od najboljih ekipa u svijetu za godište 2000, a naravno uz veliku pomoć našeg vratara Filipa Baranašića koji je primio najmanje golova od svih golmana na ovom natjecanju, a osobito se istaknuo u osmini finala protiv njemačke ekipe TSV Kronshagen koju je Zagreb dobio 12:11. U četvrtfinalu je Filip ušao u drugom poluvremenu u srazu s danskom ekipom Tik Taastrup i njegovom zaslugom i obranama naša ekipa prolazi u samu završnicu.