Kros: Medalje za Turka, Stojanovića i Sršu

Treću godinu zaredom Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u krosu održano je u Vrbovcu u organizaciji tamošnjeg atletskog kluba “Petar Zrinski”. Primjerena organizacija nije izostala ni ovom prilikom, a odlični vremenski uvjeti omogućili su natjecateljima da pokažu najbolje što mogu.

Za AK Međimurje i Nedelišće prema očekivanju u borbu za odličja upustilo se nekoliko vrsnih srednjeprugaša, ali je to uspjelo samo trojici najboljih. Druga mjesta i srebrne medalje osvojili su član AK Međimurje i mlađi kadet Filip Turk, koji je u samoj završnici utrke na 1000 m izgubio prvo mjesto, te Gabrijel Stojanović, član AK Nedelišće, odličan u utrci starijih kadeta na 1500 m.

Medalju brončanog sjaja za treće mjesto u utrci juniora na 6000 m u vrlo jakoj konkurenciji osvojio je za AK Međimurje Martin Srša. Blizu najboljima utrku su završili i Nina Dobša (Međimurje) u konkurenciji mlađih kadetkinja na 800 m koja je osvojila šesto mjesto, te Sara Senčar (Nedelišće) u istoj utrci na sedmom mjestu. Među deset najboljih plasirali su se i David Verli koji je u utrci mlađih kadeta na 1000 m osvojio deveto mjesto, te Aleksandar Žbulj kao deveti u utrci seniora na 9000 m.

Osim spomenutih, boje međimurskih atletskih klubova branili su još i članovi AK Međimurje:

– Maja Brestak 14. u utrci juniorki na 2000 m, Ivana Zadravec 18. u utrci starijih kadetkinja na 1000 m, Lukrecija Medvar 18. u utrci limačica na 600 m, 30. Teuta Blažić i 31. Magdalena Doležaj na 800 m za mlađe kadetkinje, te 16. Lovro Žbulj i 37. Filip Vučenik na 800 m za limače.

Za AK Nedelišće nastupili su:

– 18. Leon Bujan u utrci limača na 800 m, mlađe kadetkinje u utrci na 800 m: 11. Lea Branilović 24. Maja Cmrečnjak 25. Lara Črnčec i  26. Sanja Gregorinčić, u utrci ml.kadeta na 1000 m: 25. Karlo Marciuš i 32. Luka Marciuš, u utrci st.kadetkinja na 1000 m: 12. Kristina Šafarić, 19. Ramona Posavec i 20. Tena Marčec, te u utrci starijih kadeta na 19. mjestu Luka Živko.