Tenis: Uspješni rezultati u Zaprešiću, Čakovcu, Splitu i Zagrebu

OP Zaprešića do 18 godina: Ena Babić pobjednica

Na Otvorenom prvenstvu Zaprešića za juniore i juniorke do 18 godina iz kalendara Hrvatskog teniskog saveza nastupila je nekolicina juniora  Teniskog kluba Franjo Punčec Čakovec. Najbolji rezultat postigla je četrnaestogodišnja Ena Babić koja je osvojila turnir, pobjedama protiv Dore Džolić (HATK Mladost) 62 60, Ivane Andrić (TK Novska) 46 76 61 i u finalnom susretu protiv Klare Škopac 61 36 62.

OP Čakovca do 18 godina: Lorena Brzuhalski i Karlo Škvorc najbolji

TK Franjo Punčec Čakovec ove godine po prvi put organizirao je turnir za juniore i juniorke do 18 godina iz kalendara Hrvatskog teniskog saveza. Ovim turnirom završila je i službena sezona turnira u Čakovcu. Na turniru je zastupilo 27 juniora i nažalost samo 7 juniorki. No svejedno prikazan je odličan tenis, a najbolji rezultat ostvarili su domaći igrači.

U konkurenciji juniora turnir je osvojio Karlo Škvorc, pobjedama protiv Matije Benotića (TK Koprivnica) 62 60, Matije Sokolića (TK Zlatar) 62 61, u četvrtfinalu protiv prvog nositelja Filipa Cveka (TK Koprivnica) 62 36 64. Polufinalni susret Karlo je protiv Alena Rogić-Hadžalića (TK Zagi) dobio 64 63, a finalni susret protiv Frana Huzjana (TK Zagi) 46 63 62. Bruno Babić plasirao se u četvrtfinale turnira.

U finale turnira juniorki plasirale su se domaće igračice: Karla Dujić pobjedama protiv Mirne Zadro (TK I Team) 75 46 76 i slovenke Žoel Kastelic  61 60, te Lorena Brzuhalski pobjedama protiv Ines Tucman (TK Ponikve) 61 62 i Ane Klemar (TK Zlatar) 62 63.  Finalni susret dobila je Brzuhalski, lako i uvjerljivo rezultatom 61 60. U konkurenciji parova za juniore turnir su osvojili Karlo Škvorc i Bruno Babić.

Rezultati:
Juniori, polufinale: Škvorc – Rogić-Hadžalić 64 63, Huzjan – Šnadl 61 61, finale: Škvorc – Huzjan 46 63 62
Juniori, finalni susret  parova: Babić / Škvorc – Šifkorn / Šandl 36 75 13/11
Juniorke, polufinale: Karla Dujić – Kastelic 61 60, Bruzhalski – Klemar 62 63, finale: Brzuhalski – Dujić 61 60

Nike Masters do 14 godina: Ena Babić u finalu

U Splitu je održan Nike Masters iz serije turnira Nike junior toura u kategoriji dječaka i djevojčica do 14 godina. Pobjednici turnira stiču pravo nastupa na završnom Nike turniru koji se održava u SAD-u. Mlada Čakovčanka Ena Babić stigla je na korak do osvajanja turnira i puta u SAD. Pobjedama protiv Nine Alibalić (TK Zagi) 64 64 i Gorane Kadijević (TK Stobreč) 61 61 plasirala se u finale turnira gdje je poražena od domaće igračice, Splićanke Petre Granić rezultatom 60 61.

ZTS do 8 godina: Roko Babić osvojio turnir

Uspješnim teniskim stazama brata i sestre zakoračio je i Roko Babić. Na turniru za dječake i djevojčice do 8 godina održanom u Zagrebu na terenima TK Maksimir pobijedio je sve svoje protivnike i osvojio prvo mjesto u svojoj kategoriji.