
Na 4.130 metara ostvarila je san, a sada svoju priču dijeli s publikom

Nakon što je uspješno stigla do Annapurna Base Campa na 4.130 metara nadmorske visine, poznata putnica i planinarka Sonja Tošić Grlač svoje će dojmove, iskustva i priče s Himalaje podijeliti s publikom u Čakovcu.
Putopisno predavanje pod nazivom „Namaste Nepal“ održat će se u petak, 12. lipnja, s početkom u 18:30 sati u Zgradi Scheier.
Posjetitelji će imati priliku iz prve ruke čuti kako izgleda višednevni trekking jednom od najpoznatijih planinarskih ruta svijeta, što sve donosi uspon prema Annapurna Base Campu te s kakvim se izazovima susreću putnici na velikim nadmorskim visinama.
Namaste Nepal otkriva ljepote i izazove putovanja
Tijekom predavanja Sonja će govoriti o fizičkim i mentalnim izazovima koje je prolazila na putu prema baznom kampu, ali i o nezaboravnim susretima s lokalnim stanovništvom, vodičima i drugim putnicima iz cijelog svijeta.
Posebno će se osvrnuti na život u nepalskim planinskim selima, tradiciju, kulturu i svakodnevicu ljudi koji žive podno najviših planinskih vrhova svijeta.
Uz fotografije i zanimljive anegdote, publika će moći doživjeti dio atmosfere veličanstvenih himalajskih krajolika, ali i saznati kako izgleda prilagodba na rijedak zrak, promjenjive vremenske uvjete i zahtjevne planinske staze.
Predavanje će biti zanimljivo ne samo ljubiteljima planinarenja i putovanja, već svima koji vole upoznavati različite kulture i inspirativne životne priče. Sonjin uspon na Annapurnu pokazao je koliko su upornost, dobra priprema i želja za otkrivanjem svijeta važni za ostvarenje velikih ciljeva.
Svi zainteresirani pozvani su da u petak navečer dođu u Zgradu Scheier i kroz predavanje „Namaste Nepal“ upoznaju jednu od najfascinantnijih zemalja svijeta te iz prve ruke čuju kako izgleda putovanje do podnožja Himalaje.



















