AKTUALNI SAT

GRAD ČAKOVEC Aktualni sat pokrenuo pitanje nogostupa u Putjanama i sanitarnog čvora na sajmištu

Danas je održana 6. sjednica Gradskog vijeće Grada Čakovca, a čemu je prethodio aktualni sat i pitanja vijećnika

Danas je održana 6. sjednica Gradskog vijeća Grada Čakovca koja je, nakon usvajanja zapisnika s prošle sjednice, započela aktualnim satom. Prva se za riječ javila vijećnica Melita Kraljić te ukazala na opasno raskrižje između naselja Ivanovec i Štefanec.

Rekla je kako se na prilazu ovom raskrižju, na kojem se dogodilo već podosta prometnih nesreća, postavljeni uspornici iz smjera oba naselja te na samom križanju stup sa svjetlećim upozorenjima na pješački prijelaz koji se u mraku jako loše vidi. No, s obzirom na to da velik broj djece prolazi tim raskrižjem i kasno navečer kada je pješački prijelaz u mrklom mraku. Njeno pitanje bilo je može li se i ako može, kada se može očekivati rasvjeta na tom pješačkom prijelazu.

Vijećnik Sebastian Petek otvorio je pitanje Ulice Ivana Novaka u Štefancu i postupka pribavljanja zemljišta za prometnicu i infrastrukturu. Gradonačelnica je odgovorila kako će se aktivnosti nastaviti te da uskoro kreće i sanacija prometnice od D3 prema Pribislavcu.

Petek je upozorio i na probleme s odvodnjom u Ulici Putjane nakon obilnih kiša. Cividini je podsjetila da Grad ondje od 2023. godine ulaže u infrastrukturu, uključujući pješačko-biciklističku stazu, rasvjetu i zamjenu vodovoda. Za 2026. godinu planirana je sanacija kolnika, zamjena rubnika i postavljanje novih slivnika radi kvalitetnije odvodnje.

Lovro Horvat zatražio je informacije o revizijskom izvješću izrađenom nakon promjene vlasti. Gradonačelnica je odgovorila da se revizija odnosila na mandate prethodne gradske uprave za 2019. i 2020. godinu te da je dokumentacija predana nadležnim institucijama, dok su postupci još uvijek u tijeku.

Horvat je pitao i postoji li mogućnost uključivanja NK Omladinac Novo Selo Rok u sustav modernog navodnjavanja. Cividini je rekla kako Grad priprema projektnu dokumentaciju za sportska igrališta po mjesnim odborima te da bi i Novo Selo Rok trebalo doći na red u narednom razdoblju.

Tijekom rasprave otvoreno je i pitanje razrješenja pročelnika. Gradonačelnica je pojasnila da su razrješenja potpisali svi pročelnici koji su prema zakonu to trebali učiniti te da je to potvrđeno i odgovorom ministarstva.

Vijećnik Igor Rešetar postavio je pitanja o planovima i strategiji nove direktorice Turističke zajednice Grada Čakovca, uključujući razvoj manifestacija, Adventa i povezivanje lokalnih OPG-ova s turizmom. Odgovor će biti dostavljen pisanim putem jer direktorica Turističke zajednice Grada Čakovca, Nives Radek, nije prisustvovala sjednici.

Davor Križaić otvorio je temu gospodarenja otpadom i ulaganja u novu sortirnicu, kao i mogućih novih poskupljenja za građane i poduzetnike. I taj će odgovor biti dostavljen pisanim putem jer direktorica ČAKOM-a, Lidija Miše-Jalšovec nije bila nazočna sjednici.

Zvonko Knezić prenio je zahtjev prodavača sa sajma za postavljanje mobilnih sanitarnih čvorova na dodatnim lokacijama na sajmištu. Također je zatražio podatke o broju vatrogasnih intervencija Javne vatrogasne postrojbe Čakovec tijekom 2025. godine i suradnji s DVD-ovima.

Povezani sadržaj
Iz naše mreže
Preporučeno
Najnovije